Žďárský Revival Fest: za dvě stovky na legendy | E15.cz

Žďárský Revival Fest: za dvě stovky na legendy

Michaela Mráčková

V pátek večer se na jednom pódiu sejdou Queeni, U2 i Ozzy Osbourne.

Je možné, aby se hvězdy jako AC/DC, Queen, U2 nebo Ozzy Osbourne sešly ve Žďáře a zahrály na jednom jevišti? Odpověď zní – ano! Slibuje to páteční program v domě kultury. Od osmi hodin večer se představí jedna slavná kapela po druhé. Ovšem v revivalové verzi.

„Protože Žďár není velké město a málokdy sem zavítá nějaká světová legenda, přišlo nám zajímavé udělat přehlídku jejich revivalů. Nebude to klasický koncert, spíše zábava s muzikou, kde si každý rocker najde to své a přitom ho neurazí ani další kapely. Tomu je celá dramaturgie podřízena,“ uvádí za pořadatele Aleš Hrbek.

Hudební fanoušky čeká za dvousetkorunové vstupné muzika irských velikánů U2 a britské legendy Queen, hardrockové skladby od AC/DC a rockové balady od Ozzyho Osbourna. Na pódiu se vystřídá olomoucký AC/DC nebo poměrně nový Queen Tribute Band složený ze zkušených plzeňských muzikantů.

Ve Žďáře se také představí revival U2. Ten se zaměřuje na hudební i vizuální stránku a pódiovou show, která k slavným Irům neodmyslitelně patří.

„Ozzy Osbourne revival jsou muzikanti z Vysočiny. Hraje s nimi i excelentní kytarista ze žďárské Fugy Olda Šulc,“ končí výčet účinkujících Věra Sedláková ze spolupořádající organizace Kultura Žďár.

„Pokud se bude návštěvníkům hudební večer líbit a přijde jich dost, chtěli bychom v této tradici pokračovat i v příštím roce. Vše záleží na lidech, zda je koncert osloví,“ zamýšlí se ředitelka Kultury Žďár Marcela Lorencová.

Autor: Michaela Mráčková
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!