Ženu srazil autobus. V nemocnici zraněním podlehla | E15.cz

Ženu srazil autobus. V nemocnici zraněním podlehla

Policisté vyšetřují tragickou nehodu v brněnských Tuřanech.

Zabrzdit rozjetý autobus se nepodařilo řidiči městské hromadné dopravy, který v pondělí večer projížděl brněnskými Tuřany. Na přechodu pro chodce tak srazil osmaosmdesátiletou ženu, která po převozu do nemocnice zemřela.

„Nehoda se odehrála krátce po šesté večer v bezprostřední blízkosti křížení ulic Sokolnické s Prateckou. Příčinu tragické události vyšetřují dopravní policisté, nicméně pravděpodobná vyšetřovací teze sleduje pochybení řidiče autobusu. Žena totiž vstoupila do vozovky v místě, kde je řádně vyznačen přechod,“ řekl brněnský policejní mluvčí Petr Nečesánek.

Důchodkyni se pokusili na místě neštěstí oživovat záchranáři. „Žena byla v bezvědomí a utrpěla závažná zranění. Zasahující lékařský tým ji na místě ošetřil, vzhledem k vážnosti stavu bylo nutné zajistit ventilaci pomocí intubace a umělé plicní ventilace, nitrožilně jsme ženě podali potřebné léky a roztoky a záchranáři zajistili kompletní fixaci těla pomocí speciálních pomůcek,“ přiblížila záchranu života mluvčí jihomoravské záchranky Barbora Zuchová.

Následky zranění ovšem byly natolik vážné, že jim žena po převozu do nemocnice podlehla. „Řidič autobusu se tak bude krom porušení dopravních předpisů nejspíš zodpovídat i z trestného činu usmrcení z nedbalosti. Obecně lze však konstatovat, že podobné zážitky se pro pachatele stávají doživotním traumatem,“ dodal Nečesánek.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!