Zimu vám nezdražíme, hlásí lyžařská střediska | E15.cz

Zimu vám nezdražíme, hlásí lyžařská střediska

Sjezdovky krušnohorských skiareálů zasypal sníh. Lidé se po nich budou prohánět za stejné ceny, jako minulou zimu.

Jak přilákat na krušnohorské sjezdovky co nejvíc lyžařů a snowboardistů? Provozovatelé největších zimních areálů v tom mají jasno. Hlavně nezdražovat. Lidem proto nabízí zábavu za stejné ceny, jako vloni. A chystají i další novinky. Od vylepšených tratí počínaje, po arzenály sněhových děl konče.

Klínovec má Yettiho

Posílené zasněžování a nový maskot areálu – sněžný muž. I to jsou lákadla, na která letos sázejí provozovatelé vleků na Klínovci. Radost přinesou i rodičům s malými dětmi, pro které chystají hlídaný dětský koutek v penzionu MAX Klínovec. Hlídat je bude odborně vyškolený personál lyžařské školy. „Největší změnou v ceníku je, že jsme zavedli dětské jízdného podle věku, nikoli podle výšky a připravili jsme takzvané juniorské jízdné,“ říká Jan Trávníček, manažer skiareálu. Z juniorského jízdného budou mít radost hlavně studenti, kteří nemají ICIS nebo ITIC kartu a narodili se mezi lety 1993 a 1997. Na jedné jízdence díky tomu ušetří padesát korun. Výhody čekají také na zákazníky, kteří se na Klínovci ubytují minimálně na tři noci. Získají tak totiž bonus kartu, která jim umožní deseti až třiceti procentní slevy u smluvních partnerů skiareálu. „Slevy budou mít například na ubytování, skipasy, půjčovnu a servis vybavení, aquacentrum nebo v restauraci. Rodiny s dětmi tak mohou výrazně ušetřit,“ říká Trávníček. Podle něj stále větší část klientely klínoveckého skiareálu tvoří právě rodiny s dětmi.
Proto chtějí zaměstnanci vyjít vstříc jejich potřebám a připravují řadu akcí pro nejmenší návštěvníky. „Hoteliéři nám říkají, že na Klínovci ubývá zahraničních návštěvníků z Holandska. My naopak na sjezdovkách sledujeme nárůst německých lyžařů, kteří převážně dojíždějí,“ hodnotí manažer.
Ani letos nepřijdou zájemci o lyžování na Klínovci o skibusy, které budou jezdit ráno a odpoledne z podkrušnohorských měst. V současné době jednají provozovatelé s dopravci a jízdní řády zveřejní na svém webu, na nějž také čekají úpravy. Do Vánoc bude přehlednější a víc propojený se sociálními sítěmi. Jaké plány mají se skiareálem provozovatelé dál, prozradí ve druhé polovině ledna. Čekají ho totiž investice do přemostění Pařezovky i stavba nové čtyřsedačkové lanovky. Projekt nazvaný Nový Klínovec bude mít tři etapy a to, jak bude skiareál vypadat, ukážou lidem připravované vizualizace. Na zasněžené klínovecké sjezdovky se však mohou lyžaři a snowboardisté těšit už teď. Pokud vydrží chladné počasí, plánují zaměstnanci areálu spustit vleky tento víkend.

Neklid vylepšil dojezdy

Sněhová děla nezahálejí ani na Neklidu, v létě tam zase nezaháleli lidé ze skiareálu. Upravili terén dvou nejdelších sjezdovek a zbavili je krkolomných dojezdů. „Na sjezdovce Moser jsme odstranili nepříjemnou šikminu u dojezdu a přemostili potok. Na Karasu zmizel dojezdový roh a stromy. Na návštěvníky tak čekají krásné a široké sjezdovky,“ říká Marek Rolenc z TJ Jáchymov, která areál spravuje. Podle něj úpravy ocení hlavně lyžaři, kteří prý budou na dojezdech konečně vykrajovat krásné oblouky, a to za stejné ceny, jako loni.
„Návštěvníky k nám přitáhla také nová třísedačková lanovka, díky které zmizely fronty. Lidé jsou líní a rádi se vozí. Teď už nečekají, “ pochvaluje si Rolenc. Podle něj je na Neklidu už všechno připravené na novou sezonu, nyní lidé z areálu čekají na teploty pod nulou, aby mohli děla spustit. „První akci tady budeme mít ke světovému dni snowboardingu osmnáctého prosince. Nebude to nic komerčního, chceme, aby přišli normální lidé, kteří si chtějí zajezdit,“ říká Rolenc.

Boží Dar nabídne zázemí

Na pláně skiareálu Novaku na Božím Daru vyrážejí důchodci i malé děti. Už několik let je sem láká snowtubing, tedy sjíždění kopců na nafukovacích duších a laskavý sklon sjezdovek. Letos se na Novaku budou radovat ještě víc. „V první řadě máme nové sociální zařízení, to je velký posun,“ usmívá se Svatava Nováková, provozovatelka areálu. Stejně jako na Klínovci, myslí i na Novaku na nejmenší děti. Manželé Novákovi pro ně připravili lyžařskou školu, ve které se s lyžemi seznámí dvou až čtyřleté děti. Učit se budou na samostatném místě, takže nehrozí, že by se jim do jejich prvních lyžařských pokusů někdo pletl. Navíc ani kvůli božídarským sjezdovkám nemusí návštěvníci brakovat své kasičky. „Letos zdražovat nebudeme. Jediná změna bude ve vánočním týdnu, kdy vleky a snowtubing zvedneme o deset procent. Ostatní, včetně půjčovny, ale zůstane stejné,“ říká Nováková.

V Potůčkách roste tunel

Rozšířené parkoviště s kvalitním asfaltovým povrchem, který nahradil štěrkovou drť, přivítá letos lyžaře v Potůčkách. Provozovatel místního skiareálu Marek Plachý si od letošní sezony slibuje spokojené zákazníky, kteří ocení posílené zasněžování celého areálu a tradiční snowboardistické skokánky. „Letos se mohou snowboardisté těšit na deset metrů dlouhý sněhový tunel v horní části sjezdovky, která není tak prudká. Necháme jim tam také sněhové hromady, na kterých se vyblbnou víc, než na pevných boudách,“ usmívá se Plachý. V Potůčkách si letos návštěvníci připlatí pouze za večerní lyžování, které bude o deset korun dražší, další změny na ně čekají příští sezonu. Jízdného se ale netýkají. „Chystáme se rozšířit bufet,“ prozrazuje Plachý. Komfort tak dopřeje i lyžařům, kteří po sportovním výkonu rádi a hromadně odpočívají v teple.

Pernink potěší i děti

Už třetí sezonu po sobě budou za stejnou cenu vleky ve skiareálu nad nádražím v Perninku. Jeho provozovatel Zdeněk Kučera v obci nyní rozmístil ukazatele, aby k němu lyžaři rychleji trefili. „Novinkou, kterou jsme pro tuto zimu přichystali, je takzvaná polední jízdenka. Platit bude od jedenácti do patnácti hodin a bude variantou pro ty, kterým nevyhovuje dopolední ani odpolední jízdné,“ říká Kučera. Vleky chce spustit, stejně jako jeho kolega Rudolf Holý ze skiareálu pod nádražím, co nejdříve. Ideálně ještě před Vánocemi. „Aktuální informace o lyžování dáváme každý den na náš web, tam najdou lidé všechno. Ani my letos ale zdražovat nebudeme,“ říká Holý.
Jeho areál se letos může pochlubit například lyžařskou školkou a v lednu také lyžařskými instruktorskými kurzy.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!