Zloděje z Benešovy třídy nikdo neviděl | E15.cz

Zloděje z Benešovy třídy nikdo neviděl

Na Benešově třídě v Hradci Králové stále řádí bytový zloděj, který okrádá spící obyvatele. Na kontě má již dvanáct vloupání a policisté zatím nemají jediného svědka, který by jej viděl.

Zloděj okrádající na Moravském Předměstí v Hradci Králové spící majitele bytů pokračuje v sérii vloupání o nichž jsme vás informovali nedávno. K posledním dvěma případům došlo v noci z neděle na pondělí v bytech ze stejného vchodu jednoho z panelových domů.

Zloděj nejprve ukradl dvě peněženky z bytu v jedenáctém patře a pak pokračoval v loupení o sedm pater níž. Za jednu noc si nakonec odnesl necelých dvacet tisíc korun. Další vloupání se škodou za tři a půl tisíce korun oznámil majitel bytu dodatečně.

Stále stejný scénář

Podle policistů jde stále o toho samého pachatele. „Vybírá si nezamčené byty. Dveře bývají pouze přibouchnuté. Stejný je i čas krádeží mezi desátou hodinou večer a pátou hodinou ráno. S největší pravděpodobností se jedná o stejného zloděje, který poprvé zaútočil v noci na 20. května,“ sdělila tisková mluvčí okresního policejního ředitelství v Hradci Králové Anna Pešavová.

K osmi případům se škodou za zhruba 160 tisíc korun tak v posledních dnech přibyly další tři a částka se vyhoupla na 183 tisíc korun. Pátrání však zatím nepřineslo úspěch.

Trest? Maximálně tři roky vězení**

„Příliš jsme nepokročili. Nemáme žádné svědky,“ potvrdila Pešavová.
Jedenáctkrát zloděj kradl v panelových domech na Benešově třídě, jednou si odskočil do nedaleké Durychovy ulice. Ve všech případech byli v bytech lidé. Nejméně jednou kradl přímo v pokoji, kde spal majitel bytu.

Přestože jde o dlouhou sérii a škoda narůstá, musel by se zloděj ještě hodně snažit, aby si vysloužil přísnější trest. „Za porušování domovní svobody a krádež může dostat šest měsíců až tři roky nebo peněžitý trest. Pokud by škoda překročila půl milionu korun, mohl by jít na dva roky až osm let do vězení,“ uvedla Pešavová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!