Zloději útočí. Okrádají staré lidi | E15.cz

Zloději útočí. Okrádají staré lidi

Podvodníci využívají důvěřivosti důchodců. Jednaosmdesátiletého muže připravili o čtvrt milionu korun.

Královéhradečtí kriminalisté stále pátrají po trojici podvodníků. Na konci října v městské části Kukleny požádali jednaosmdesátiletého muže, aby jim ukázal cestu do nemocnice, kde se prý léčil jejich přítel po autonehodě. Dvě ženy a muž tvrdili, že po nich lékaři chtějí 20 tisíc korun za operaci.

„Muž jim peníze půjčil s tím, že mu je ještě v ten den vrátí. Místo toho od nich dostal tašku papírů. O něco později navíc zjistil, že mu doma schází dalších 215 tisíc korun,“ říká mluvčí královéhradecké policie Anna Pešavová. Podobných případů v Hradci přibývá.

Od začátku letošního roku policisté ve městě zaznamenali třináct případů okradených seniorů. Podvodníci je připravili celkem o 800 tisíc korun. „Fintu s nemocnicí zopakovali zloději 19. listopadu, kdy okradli osmdesátiletou důchodkyni. Podobné případy evidujeme i v dalších regionech. Jinak se podvodníci nejčastěji vydávají za pracovníky vodáren, elektráren, plynáren, podomní prodejce zboží, pracovníky sociálního zabezpečení a autodopravce. Měli by se prokázat průkazem,“ upozorňuje Pešavová.

Policie také varuje před mužem a ženou, kteří nabízejí úklidové služby. Na začátku listopadu při mytí oken ukradli seniorce z bytu na třídě Slovenského národního povstání 72 tisíc korun.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!