Zmatek v podchodu. Chybí tu navigace | E15.cz

Zmatek v podchodu. Chybí tu navigace

Trefit z podchodu na autobusové nebo vlakové nádraží? Pro cizince problém. Chybí tu cedule, které by u východu ukazovaly směr.

„Kterým východem mám jít?“ V podchodu od Mercury centra stojí Jaroslava Barbara Sporková. Je z Prahy, Budějovice nezná. Hledá navigaci, pod Nádražní ulicí ale marně.
Z podchodu, kterým denně proudí stovky lidí, vede pět východů. Čtyři schodiště, jeden eskalátor. Šipky ukazují směr jen k Mercury centru s autobusovým nádražím. Na stěně u jednoho východu je naznačený směr k MHD. K vlakům nebo do centra města ale nic.
Ti, kteří jsou ve městě poprvé, mají s orientací problém. Zmatkují. Navíc starší a méně pohybliví lidé musí při každém pokusu překonat kolem pětadvaceti schodů.
„Navigační cedule tam byly. Ale pořád se ztrácely. Jakmile jsme tam pověsili cokoli kovového, okamžitě to zmizelo,“ říká Christian Stundner, marketingový manažer Mercury centra, které má od města prostory podchodu pronajaté.
Našli řešení. Navigační cedule namalují přímo na zeď. „Připravujeme plochy na reklamu a počítáme i s navigací na vlak, MHD a tak,“ dodal Stundner. Termín však nesdělil.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!