Akcie, měny & názory Davida Velvéthyho: Díky blockchainu víme, co se děje na kryptotrzích | E15.cz

Akcie, měny & názory Davida Velvéthyho: Díky blockchainu víme, co se děje na kryptotrzích

David Velvéthy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

První polovina tohoto roku se nesla ve znamení velkých výkyvů na kryptotrzích, což vedlo k obavám mnohých investorů. Proč jsou však tyto strachy zbytečné, pokud svoje aktiva svěříte do rukou správce majetku?

Je pravdou, že během jara jsme na trzích mohli zaznamenat až padesátiprocentní pokles. Tento pohyb je u kryptoaktiv po silném růstovém období do jisté míry přirozený a odvíjí se především od chování velkých institucionálních investorů. A právě v období, kdy kolem kryptoměn panovalo nejvíc strachu a nejistoty a kdy „malé peněženky“ prodávaly, tito velcí investoři stále nakupovali. Na každém propadu bylo vidět, že se skupují bitcoiny na velké peněženky. A to je právě tím unikátním na trhu kryptoměn – díky technologii blockchain a její analytice vidíme, co se na trhu ve skutečnosti děje. Každá transakce je vidět, data nelze ošidit a lze je efektivně využít při zhodnocování.

Pokud vás to zaujalo, dovolte mi to objasnit více. K dispozici máme fundamentální a technickou analýzu, což je jakýsi základ na finančních trzích. Na trhu kryptoměn ale máme dva další nástroje, které nám nejen usnadňují práci, ale nabízejí značnou výhodu – blockchain analýzu a analýzu sentimentu. Právě tyto nástroje pomáhají investičním skupinám, jako jsme my, reagovat na chování trhu rychleji než ostatní, abychom byli schopni efektivněji zhodnocovat kapitál a generovat nadstandardní výnosy.

Tu první, blockchain analytiku, jsme krátce zmínili a snad jen chybí dodat, že právě díky transparentnosti technologie blockchain, její škálovatelnosti a nízkým nákladům na provoz se podle mě dostane v blízké budoucnosti blockchain do základů všech finančních instrumentů.

Ta druhá, analýza sentimentu, je logickou reakcí na fungování trhu kryptoměn, kterým do značné míry pohybují také nálady a emoce účastníků trhu. Jeden tweet je schopen poslat cenu i o desítky procent a tím, že nemluvíme o finančních instrumentech, tak jednoduše řečeno neexistují pevné legislativní hranice a každý si může o kryptoměnách psát, co jen se mu zlíbí. Tedy alespoň prozatím.

Jak průběžně sledujeme vývoj kryptoměn a vidíme větší a větší instituce přicházet na tento mladý trh, mění se tím i naše očekávání budoucího fungování analýzy sentimentu. Ale právě transparentnost blockchainu a jeho analytika se podle nás nezmění a budou i v budoucnu velkou přidanou hodnotou nejen trhu kryptoměn, ale také naší společnosti.

Autor je obchodní ředitel Cryfinu

Bitcoin a jeho vliv na cenu nemovitostí

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video