Daniel Novák: Bobek z Ukrajiny | E15.cz

Daniel Novák: Bobek z Ukrajiny

Daniel Novák: Bobek z Ukrajiny
Speciální jednotky na Ukrajině
• 
ZDROJ: čtk

Daniel Novák

O umění vázat reklamu na drsná videa typu vzkazu unesených Češek v Pákistánu už tu řeč byla. Prodejci reklam nyní opět zabodovali v souvislosti s konfliktem na Ukrajině. Video se záběry z kyjevského Majdanu umístěné na velkém českém zpravodajském serveru odstartovalo sdělení „Sledujte kreslené pohádky on-line a užijte si výlet do světa Boba a Bobka, Pata a Mata“.

Další záběry policajtů pálících kdoví jakou municí směrem k hořícím barikádám zase osvěžila reklama na „nejlevnější pneu“. A do třetice video k informaci, že na Ukrajině už v ulicích umírají lidé, uvodila věta: „Kdykoli otevřu dveře, vypadne mrtvola.“ V Česku to byly jen Čtyři vraždy stačí, drahoušku. Na Ukrajině u tohoto počtu nezůstalo.

Je to zkrátka maso. Do živého, či v tomto případě spíše mrtvého, ťala i Moskva. Zastavila dovoz vepřového z EU a hodlá ho nahradit flákotami z USA a Argentiny. Záminkou je africký mor divočáků v Litvě. Loni Rusko stoplo import vepřového ze Severní Ameriky, protože se bálo růstových stimulantů. Obavy se mezitím rozplynuly jako pára nad hrncem s ovarem. Z ulic Soči ovšem zmizeli všichni toulaví psi.

Kdo by si myslel, že na něj ve středu dopoledne padal popílek z hořících barikád v Kyjevě, nechť nepropadá falešné euroromantice. Šlo o prachsprostý prach ze Sahary, který vzdušné víry zanesly až nad českou kotlinu, jak vysvětlili meteorologové. Uvidíme, co přinese vítr z východu.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!