Daniel Novák: Myši a Myšáci | E15.cz

Daniel Novák: Myši a Myšáci

Daniel Novák: Myši a Myšáci
Laboratorní myši
• 
ZDROJ: Repro VTM.cz

Daniel Novák

Česku podle statistiků a sociologů hrozí, že začne vymírat. A nezachrání to ani migranti, kteří podle různých nahnědlých křiklounů berou práci. Pomiňme to, že často makají za tak nízkou mzdu, která by domácímu obyvateli nežijícímu na ubytovně, jenž si navíc dopřává luxusu rodiny, na živobytí nestačila.

Faktem je, že ekonomika migranty potřebuje a bude potřebovat ještě víc bez ohledu na to, zda jsou laciní. Jedinou alternativou je vedle pracovníků z ciziny začít více rodit. S chutí souložit to tak špatné nebude.

Problémem však jsou výsledky radovánek – dětí je málo. Situace kolem práce a státní podpory rodičovství tomu moc nenahrává. A přitom Husákovy děti – stále ještě v plodné síle – by se mohly množit jako myši.

Když už jsme u myší. Nemají na růžích ustláno. Tento týden je potravinářští inspektoři vyhnali z dalšího supermarketu, tentokrát v Letovicích. V laboratořích na nich pro změnu pokračuje testování botoxu. Oficiálně nejde o kosmetiku, kterou se už myši vyhlazovat nesmí. Botox je úředně lék, který vyhlazovat smí.

U myší, či lépe řečeno slavného českého Myšáka, zůstaňme. Ne snad že by v cukrárně zhořkly větrníky. Ale štamgastům i domácím pánům už asi nechutná jako dřív. Protože stále někdo řeší, kdo všechno má u Myšáka byteček a jak k němu přišel. Přitom co je divného na tom, že bývalý elitní žalobce má za sousedy známého developera a kmotra? Možná se přece jen stalo něco divného…

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!