Daniel Novák: Seniorská panelstory | E15.cz

Daniel Novák: Seniorská panelstory

Daniel Novák: Seniorská panelstory
Eskalátory ve stanici metra
• 

Daniel Novák

Rozbitý eskalátor na pražském hlavním nádraží byl tématem tohoto zápisníku přesně přede dvěma týdny. Zhruba dva měsíce ho totiž velké firmy Grandi Stazioni a ISS Facility, které se o „hlavák“ starají, nebyly schopny opravit. Asi krize, stálo před 14 dny v zápisníku.

Ale světe, div se! Za dva týdny od zmíněného zápisníku se vše dalo do pořádku a eskalátor z koncernu ThyssenKrupp už zase slouží. Cena za bleskovou opravu ale byla krvavá.

ThyssenKrupp v minulých dnech oznámil nečekanou ztrátu a celosvětové propouštění. Zato další eskalátorový výrobce Otis z Břeclavi získal rekordní miliardovou zakázku na schody pro londýnské a stockholmské metro.
Holt jeden eskalátor jezdí nahoru, druhý dolů.

Olomoucká radnice se rozhodla přestavět panelák na kraji města, v němž dosud soustředila neplatiče nájemného a bývalé trestance. „Místo sociálně slabých obyvatel se v něm zabydlí senioři,“ napsala agentura ČTK. Olomouc podle této zprávy asi vytvoří domov pro hrstku movitých starých Hanáků.

Kdo jiný by už měl být „sociálně slabý“ než penzisté pobírající průměrný důchod 11 tisíc korun. Navíc přes polovinu důchodců nemá ani to. A ve světle všemožných reforem je jasné, že bude hůř.

Ostatně Karel Kryl to věděl už před 20 lety: „Na krku staré káro a úzkost v hlase/když žebrá o cigáro, zlomí se v pase/namísto díků sklopí zraky a není třeba žalobce/když vidím tyhle lidský vraky, třesu se strachem před přízraky/že jednou ze mne bude taky důchodce…“

Čeští versus evropští důchodci...

V průměru berou nyní důchodci 10 929 Kč

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!