Dušan Kütner: Dvakrát měř, jednou bij | E15.cz

Dušan Kütner: Dvakrát měř, jednou bij

Policie
Policie
• 
ZDROJ: Hrouda Jan/Euro

Dušan Kütner

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rozpor skrytý v policejních zásazích dokládají dva případy. V prvním si pardubický policista vybral muže přecházejícího na červenou, který se tím dopustil téměř hrdelního zločinu a bylo třeba ho zpacifikovat donucovacími prostředky. Ve druhém případě se ukázalo, že veřejně někomu vyhrožovat oběšením a promenádovat se centrem Prahy se šibenicemi je čin hodný rozumných bytostí.

Proto bylo nutné zpacifikovat anarchistické živly, které proti demonstraci xenofobů v čele s jedním autorem seznamů českých Židů, jedním polovičním Japoncem a jedním zarostlým rockerem protestovaly.

Snaha některých policistů vybírat si pro dodržování zákona jen ty slabší, a neriskovat tak ránu do zubů, je až dojemná – byť policisté se právě kvůli nasazení vlastního zdraví a někdy i života těší řadě výhod včetně výsluhových.

S nastupujícími vedry se začínají vařit i mozky nejlepších píáristů, aby dokázali zaujmout znavené, zbité a o nic se nezajímající zákazníky. A tak se opět recyklují originální pravdy toho typu, že v posledních dnech prudce stoupl zájem o koupi klimatizací a větráků. Lidé jich překvapivě kupují více a rychleji, zejména dražší modely. Zjevně se můžeme těšit na další porce zpráv o prodejích bazénů, ledniček, zmrzlin, ledových čajů a kšiltovek se zabudovaným pidivětráčkem.

Jen svaz pivovarů zatím neví, zda zveřejní údaje za pololetní výstav v Česku, což by opravdu bylo alespoň trochu zajímavé. I když ani velká vedra pivovarníci nevítají – konzumenti toho prý do sebe nejvíce lijí při 23 stupních pod mrakem. A to, zdá se, zatím nehrozí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video