Dušan Kütner: Festival ubohosti | E15.cz

Dušan Kütner: Festival ubohosti

Dušan Kütner: Festival ubohosti
Běženci na makedonsko-řecké hranici
• 
ZDROJ: čtk/AP

Dušan Kütner

Tragická smrt desítek běženců udušených v autě na východě Rakouska odstartovala další fázi objevování dna české společnosti a správných Čechů projevujících na sociálních sítích úchylné potěšení, že se něco takové stalo, a upřímná přání, aby takových tragédií a obětí bylo co nejvíce.

Kromě naprosté absence elementární vychovanosti – a většinou také znalosti pravopisu – by se přitom nejspíše mohlo jednat i o trestný čin podpory či schvalování trestného činu nebo přímo propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka. Přát někomu veřejně smrt prostě není znakem svobody projevu. Za schvalování atentátu na české vojáky v Afghánistánu a jejich hanobení nyní padl první, podmíněný trest. Materiálu pro další řízení je nyní, zdá se, více než dost.

Že není sranda být hrdinou – pravda, prý poněkud přiopilým – v obležení sluníčkářů, pravdoláskařů a další humanistické verbeže se přesvědčil nyní již exčlen libereckého vedení KDU-ČSL Daniel Kalenda. Legendami opředenou křesťanskou lásku k bližnímu projevil tím, že mrtvé z náklaďáku nazval lůzou a špínou. Kalenda raději sám rezignoval na funkci ještě předtím, než jej podle všeho strana sama vyloučí. Chvála Bohu! chce se potměšile říct.

Heslo předlistopadových komunistů Se Sovětským svazem na věčné časy znamenalo 41 let. Čtyři desítky minut trvala včerejší tiskovka prezidenta Zemana avizovaná jako časově neomezená. Zdá se, že čas má smršťující se tendence, a věčnost se tak za chvíli začne počítat na vteřiny.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!