Dušan Kütner: Hlasujte pro Hašlera | E15.cz

Dušan Kütner: Hlasujte pro Hašlera

Dušan Kütner: Hlasujte pro Hašlera
Vyhlášení výsledků 50. ročníku ankety Český slavík. Druhé místo mezi skupinami získala kapela Ortel.
• 
ZDROJ: čtk

Dušan Kütner

Prvotní zděšení z toho, že v Českém slavíkovi, anketě popularity a nově i extrémních politických názorů, získala stříbro kapela s xenofobními texty patřící k radikální pravici, zvolna přechází. Pravda, už loni byli čtvrtí, ale to tehdy nikomu nevadilo. Nebyli uprchlíci či co. Nastal proto čas se podívat na anketu i z dalšího nesmyslného pohledu. Tak například mezi zpěvačkami uspěla Gabriela Soukalová. Pravda, umístila se až na 96. místě, ale není přece zpěvačka, ale biatlonistka, že.

V žebříčku se umístily hned dvě Polákové – Bára a Barbora. Hlasy dostali i dva Pavlové Caltové (ten druhý ovšem se dvěma l) a skupiny Komunál a Komunální odpad. Šance, že jsou to opravdu dvě různé osoby a kapely, je celkem nulová.

Za pozornost stojí i neklesající počet nebožtíků, kterým chodí hlasy. To, že je dostali Iveta Bartošová a Petr Hapka, kteří tento svět opustili loni, lze ještě pochopit. Hlasy pro 24 let nefunkční skupinu Orlík, 21 let zesnulého Karla Kryla a 22 let zesnulou Evu Olmerovou (následované Matuškou, Mukem, oběma Nováky a Karly Zichem, Černochem a Hálou) však svědčí o tom, že nejmenovaný Mistr bude získávat slavíky léta letoucí bez ohledu na svou reálnou přítomnost.

Šanci by ale přece měly dostat i další hvězdy minulého století. Co takhle Ema Destinnová, Karel Hašler, R. A. Dvorský nebo Jiří Schelinger? Hlasujte i pro ně!

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!