Dušan Kütner: iPhonová spravedlnost | E15.cz

Dušan Kütner: iPhonová spravedlnost

Dušan Kütner

Ačkoli jabloně patří k nejtypičtějším a nejrozšířenějším stromům v české kotlině, jablečnému nápoji zvanému cider se v Česku dosud příliš nevedlo. Po ochucených pivech označovaných jako beermixy či radlery se ale nyní pozornost spotřebitelů obrátila právě k ciderům, když nápoj začaly vyrábět či dovážet i velké pivovary. Beermixy se udržely na vrcholu tři roky. Bude zajímavé, zda to cideru vydrží déle a co jej popřípadě vystřídá. Možností již příliš nezbývá a přijít s něčím novým je stále těžší.

Lidé v Evropě začínají podle studie CBRE více vyhledávat menší kamenné obchody a nákupní centra na úkor obřích středisek. V Česku to ale zřejmě tak růžové nebude. Rozhodujícím faktorem pro nákup je totiž i nadále cena, pro kterou by si mnohý obyvatel Česka nechal koleno vrtat. Slevové akce a výprodeje je tak budou zřejmě dál spolehlivě lákat do velkých center.

Odpůrci velkých a občas krabicoidních center ale může potěšit skutečnost, že by jich nemělo v České republice příliš přibýt, neboť maloobchodní trh je podle studie nasycený a prostoru pro ně příliš nezbývá.

O jeden obchod ale zájem bude určitě. Alza CZ otevře v pátek v pražských Holešovicích obchod se zbožím technologického gigantu Apple, první svého druhu ve střední a východní Evropě. Češi by tak měli získat možnost poprat se o nový model iPhonu ve stejný čas jako ti američtí nebo britští. Uvidíme, zda to překoná melu, která se strhla před lety při otevření Electroworldu na Zličíně.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!