Dušan Kütner: Poručíme sněhu, mozku | E15.cz

Dušan Kütner: Poručíme sněhu, mozku

Dušan Kütner: Poručíme sněhu, mozku
Umělý sníh pod plachtou v Soči
• 
ZDROJ: Saša Blau

Dušan Kütner

Pomalu a jistě se začínají objevovat předpovědi počasí na další měsíc. Ze čtveřice oblíbených kategorií – výška, tlak, teplota, rosný bod – se konkrétněji rýsuje zatím jen ta teplota, která by například v době konání zimních olympijských her v přímořském letovisku Soči měla přes den dosahovat zhruba deseti až osmnácti stupňů.

Jak by řekl zástupce z řad cimrmanologů: Lepší počasí bychom si pro zimní olympiádu nemohli přát. Ale co byste chtěli za 130 miliard korun, že? Třeba jen ten nahoře prostě chce udělat radost jamajským bobistům, kteří se po letech na poslední chvíli na hry kvalifikovali.

Amazon přichází s revolučním nápadem. Hodlá posílat zboží lidem ještě dříve, než si je objednají. Velmi chvályhodné. Člověk se však nemůže zbavit pocitu, že mnohé, myšlenkově často nepříliš ukotvené zákazníky – mezi něž se počítá i autor tohoto sloupku – během roku napadne koupit takové množství věcí a jejich nejrůznějších modelů a variant, že by na to Amazonu nestačily ani dva nové sklady v Dobrovízi a kupujícímu hypotéka na byt v Praze.

Retro Music TV přišla s novou definicí toho, co to znamená „retro“. Označuje tak potenciálně cokoli starší třinácti let. Rok 2001 je totiž hranicí pro nejmladší písně vysílané na této stanici. Za „retro“ proto považuje i píseň Lucie Bílé Most přes minulost, Robbieho Williamse či obskurní ženstvo jménem Holki. Za pár let s takovou budou retro i Aneta Langerová, Tomáš Klus či Zrní. Umělci, přidejte, poločas rozpadu se krátí!

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!