Glosa Pavla Otta: Prezident prý navrhl odvolání Babiše. Hraje si na Sobotku? | E15.cz

Glosa Pavla Otta: Prezident prý navrhl odvolání Babiše. Hraje si na Sobotku?

Pavel Otto

Schůzku s předsedy koaličních stran v Liberci naplánoval prezident Miloš Zeman tak, aby se jí nemohl zúčastnit premiér Bohuslav Sobotka. Ten byl na pracovní návštěvě v Lucemburku. Nyní se ukázalo, co Zemana k tomuto kroku vedlo. Prezident se na besedě s veřejností v Doksech svěřil, že součástí jeho návrhů bylo i odvolání ministra financí Andreje Babiše.

„Předložil jsem návrh, který zahrnuje odvolání Babiše, je ale samozřejmě komplexnější,“ odpověděl na dotaz z publika. Předpokládá, že jeho návrh projednají vedoucí orgány všech tří koaličních stran. „Nepokládám za slušné sdělovat tento návrh do všech podrobností dříve, než ho tato grémia projednají,“ dodal.

Komentář Martina Čabana: Kampaň v kulisách, které vydrží

Zeman si ohýbá ústavu, jak se mu zrovna hodí, což s gustem dělá i tentokrát. Potíž je v tom, že podle základního zákona nenavrhuje odvolání členů vlády hlava státu, ale ministerský předseda. Ale to je Zemanovi asi jedno. Hlavně, že se tváří jako ten, kdo se snaží vyřešit vládní krizi. Výsledek je ovšem chabý, tedy hlavně pro něj. Když minulý týden na Pražském hradě ukázal holí na Sobotku, zvedl ze židle i ty, kteří premiéra dvakrát nemusejí.


 

Vše o vládní krizi čtěte zde >>>


Tím, jak Zeman otevřeně pomáhá Babišovi, si naštval i velkou část svým podporovatelů v ČSSD. Partaj tak nechtěně sjednotil proti sobě. To je zatím to jediné, co se mu povedlo. Že by konečně dostál svému předvolebnímu slibu, že chce sjednocovat a nikoliv rozeštvávat?

Podívejte se na vyjádření premiéra Sobotky k vládní krizi: 

360p 240p
Bohuslav Sobotka se vyjadřuje k návrhům prezidenta Zemana na řešení vládní krize.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!