Glosa: Zívačka | E15.cz

Glosa: Zívačka

Glosa: Zívačka
Pražská primátorka Adriana Krnáčová představila novou kartu pro MHD v Praze, která nahradí opencard a bude se jmenovat Lítačka.
• 
ZDROJ: čtk

Martin Čaban

Praha skutečně bude mít novou elektronickou tramvajenku, hloupý pracovní název se stal názvem oficiálním a oficiální podoba kartičky je ještě ošklivější než ta pracovní.

Na to, že metropoli už čtyři měsíce vládne nekompletní rada bez podpory v zastupitelstvu, to není špatný výkon. Záměr nahradit proklatou červenou Opencard zelenou novinkou odtajnilo město před pár týdny.

A od března už bude možné na ni jezdit. Jak prosté. Úplná pohoda. Samozřejmě nikdo neví, jestli to bude fungovat. My, hrdí majitelé nejdražší tramvajenky na světě, budeme majitele laciné zelené kartičky samozřejmě považovat za cestující druhé kategorie.

Ale to nemění nic na tom, že město se po nekonečných tahanicích s firmou EMS, které beztak neměly žádné dobré řešení, dokázalo rozhodnout a sáhnout po jednom ze špatných – zapomenout na 1,7 miliardy a Opencard pohřbít. To je v dnešní době politická odvaha, která si zaslouží ocenění.

Rozlučte se s Opencard, přichází Lítačka.Ano, název zůstává stejný, podle analýzy má Lítačka podporu 53 % a žádný z dal...

Zveřejnil(a) Lítačka dne 23. únor 2016

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!