Jan Šindelář: Chucpe | E15.cz

Jan Šindelář: Chucpe

Jan Šindelář: Chucpe
Baník Ostrava
• 
ZDROJ: čtk

Jan Šindelář

Ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek správně zkritizoval nesmyslnou záchranu Baníku Ostrava za peníze daňových poplatníků. Označil ji trefným slovem chucpe.

Ostravští měšťanostové skutečně ukázali notnou dávku drzosti, stadion na Bazalech totiž kupují i za peníze sparťanů, slávistů nebo plzeňských viktoriánů. I oni posílají v rámci rozpočtového přerozdělování daně do ostravské kasy.

Nesmyslnost celé akce vyniká především v kontextu loňské žádosti Ostravských, kteří chtěli po kraji stomilionový příspěvek na MHD.

Teď si v podstatě za stejnou sumu kupují stadion. Jak vidno, problém MHD není tak horký. Kalouskova kritika má ovšem jednu chybičku, a tou je sama osoba kritikova.

Místopředseda TOP 09 by si měl udělat pořádek ve vlastní straně, neboť pro zmíněnou chucpe akci hlasovali i všichni zastupitelé za tuto pravicovou stranu. Pravda, jistý Tomáš Mrázek si vzal čas na rozmyšlenou, čímž dodal opakovanému hlasování rozměr frašky. To ale není všechno. Podobné kejkle předvádí i radnice pražského Žižkova, kde má TOP 09 dokonce starostku.

I tady se může soukromý a zadlužený klub Viktoria Žižkov spolehnout na penězovody z kapes daňových poplatníků. Vrcholem všeho je radnicí loni na podzim schválený odkup kotelny na vyhřívání trávníku za deset milionů korun a proplacení dalších veřejných milionů za zhodnocení pozemků. Zhodnocením se myslí zřejmě výsev trávy na hřišti. Nejsou v tomto světle Kalouskova slova o chucpe — i když pravdivá — také tak trochu chucpe?

Baník se bankrotu nebojí

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!