Jan Šindelář: Medvědí služba | E15.cz

Jan Šindelář: Medvědí služba

Jan Šindelář: Medvědí služba
Hala Bojšoj, kde uskuteční se hokejový olympijský turnaj.
• 
ZDROJ: čtk

Jan Šindelář

Tento týden hýbou českým mediálním prostorem dva klíčové personální otazníky. Oba se přitom týkají reprezentace. První zní, kdo bude reprezentovat tuto zemi po další čtyři roky na tuzemské i mezinárodní politické scéně, druhý pak, kdo bude za vlast střílet góly na hokejovém turnaji v Soči.

Jména vlastně už známe (byť s jistou mírou nejistoty), klíčová otázka tedy spíše vypadá jinak: jsou vybrána správně? Jednodušší je mluvit do hokeje, neboť v tom se vyznáme na rozdíl od vládní agendy všichni dokonale.

V nejtěžší pozici je zřejmě obránce Michal Barinka, který je shodou okolností zeťem trenéra Aloise Hadamczika. Trenér už v minulosti prokázal obdivuhodnou schopnost uplacírovat své blízké na zajímavých postech, vzpoměňme na kauzu mladičké přítelkyně na pozemkovém fondu.

Hokej ale není úřad ani ministerstvo, schopnosti a neschopnosti se na ledě rychle vyjeví. Přejme proto Barinkovi úspěch, aby nemusel tchána proklínat za medvědí službu a životní ostudu. A věřme trenérovi, že při výběru pro vrcholný turnaj nebral ohledy na rodinné a kamarádské vazby.

Vyvrcholení celé věci má dvojí scénář. Buď bude medaile a s ní všeobecné poskakování po náměstích, nebo medaile nebude a začnou se plivat hořké sliny. Už dnes se ale rojí škarohlídi, kteří jako by si přáli to druhé. Aby mohli tvrdit „vidíte, já to říkal“. Není ale lepší věřit a těšení na turnaj si užít? Ostatně nic jiného než víra nám nezbývá ani v případě nové vlády. Její úspěch je pro zemi stále důležitější než nějaká pozlacená placka.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!