Jana Havligerová: Hitparáda úspěchů | E15.cz

Jana Havligerová: Hitparáda úspěchů

Jana Havligerová: Hitparáda úspěchů
Zleva premiér Bohuslav Sobotka a prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák vystoupili 14. září na briefingu na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.
• 
ZDROJ: ČTK

Jana Havligerová

Není nad to umět se pochválit. Zvlášť když pochvala odjinud hned tak nepřijde. A že v Česku tohle umění nějak ovládáme! V Brně, kde začal 57. strojírenský veletrh a při té příležitosti tamtéž zasedala vláda a konal se sněm Svazu průmyslu a dopravy, to předvedli všichni zúčastnění.

Vláda se pochválila za to, že ekonomika utěšeně roste, reprezentanti svazu zase za to, jak dobře vládním politikům radí, kterak na hospodářský růst. Zkrátka, jak také padlo z řečnické tribuny, zemský ráj to na pohled.

Ne že bychom chtěli kazit dobrou náladu. Shodou okolností v den plný chvály vyšel i index ekonomické svobody, který každoročně sestavuje kanadský Fraser Institut. Česko je mezi 157 zeměmi světa stejně jako loni na 42. místě. Jinak řečeno, stagnujeme. Kvůli špatné vymahatelnosti práva, pomalým soudům, silné regulaci podnikání. Ale kdo by si tím tu hitparádu úspěchů kazil.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!