Jana Havligerová: Jedna zpráva lepší než druhá | E15.cz

Jana Havligerová: Jedna zpráva lepší než druhá

Jana Havligerová: Jedna zpráva lepší než druhá
Vladimír Dryml
• 
ZDROJ: E15

Jana Havligerová

Senátoru Vladimíru Drymlovi tolik leží na srdci ekonomické zájmy českého státu a všech občanů ČR, že požádal ředitele Bezpečnostní informační služby, aby si její agenti posvítili na Českou národní banku. Kvůli intervencím na oslabení koruny. Podle něj je možné, že takový krok byl proveden (rozuměj intervence) „i za některé finanční výhody pro vedoucí pracovníky ČNB“. Tak my ještě hlásíme, že centrální banka v trezorech přechovává zlato. To by se taky mělo prošetřit.

Pražané z Prahy 6 i vedlejší čtvrti označené číslicí 7 tleskají magistrátu, který konečně odkryl holou pravdu. Šest minulých let, kdy lidé žijící v těchto městských částech měli černo před očima kvůli budování i samovolnému vzniku hlubokých děr ve Stromovce, na Letné i v okolí stanice metra Hradčanská, neustálým změnám tramvajových tras, potažmo náhradní autobusové dopravě a nejrůznějším objížďkám, je konečně u konce. Všemi milovaná stavba tunelu Blanka, která měla být hotová už přede dvěma lety, je od samého začátku neplatná. Haleluja. Doufejme, že magistrátní TOP 09 necouvne, a nařídí Metrostavu, aby černou stavbu odstranil a vše uvedl do původního stavu.

Podle dnes už bývalého předáka odborů, poslance ČSSD Jaroslava Zavadila by měly být církevní restituce pojaty úplně jinak. „Já bych se vrátil do doby, kdy Jan Hus něco prohlašoval, stejně jako teď prohlašuje papež. Vrátil bych se do dob honů na čarodějnice a ptal bych se, jak církev své majetky získala,“ nechal se slyšet v pořadu ČT Hyde Park. Tak určitě. Možná by se dalo uvažovat i o nějakých těch procesech. Přinejmenším by se při nich dal zabavit majetek těm církevním řádům, kterým ho stát vrátil v devadesátých letech.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!