Jana Havligerová: Perličky nikoli ze dna | E15.cz

Jana Havligerová: Perličky nikoli ze dna

Jana Havligerová: Perličky nikoli ze dna
Nové vedení ODS
• 
ZDROJ: čtk

Jana Havligerová

Na brněnském kongresu ODS padalo mnoho pozoruhodných výroků. Rozhodně k nim patří i vysvětlení, které veřejnosti poskytl pražský primátor Bohuslav Svoboda, když se jej ptali, proč jsou novináři striktně odděleni od delegátů rokování, a to i o polední přestávce. Podle něj je to standardní. Když obědvá anglická královna, také není možné u toho být. Nic o člověku, a politikovi zvlášť, neřekne víc než jeho podvědomí.

K perličkám určitě patří i prohlášení pražské radní za ODS Alexandry Udženije. Ta vyzdvihla skromnost předsedy Nečase, který „nevyužívá možnosti ochranky a obvykle ani nejezdí s řidičem“. Vida, tak tudy vede cesta k obrodě strany občanských demokratů.

Ministr Alexandr Vondra zase zmínil, že pro vládní politiky platí pravidlo, že v prvním poločase pracují více pro vlast a ve druhém pak spíše pro lidi. Pro koho pracuje on, se nezmínil.

A znovu z Brna, tentokrát ale ze sobotního sněmu LIDEM. Ministr dopravy Pavel Dobeš nechce působit ve stranických orgánech. Plně se hodlá věnovat špatně fungujícímu registru vozidel. Jak řekl, pokud systém nebude plně funkční ani v prosinci, vyvodí z toho osobní odpovědnost.

Tak o „vyvození osobní odpovědnosti“ už jsme od něj slyšeli dokonce několikrát. Takže teď spíš půjde o to, co v Brně naznačil premiér Nečas, a to o změny ve vládní politice, potažmo možné odvolání ministra dopravy.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!