Jana Havligerová: Poučení. Nejen ze sjezdu | E15.cz

Jana Havligerová: Poučení. Nejen ze sjezdu

Jana Havligerová: Poučení. Nejen ze sjezdu
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka na sjezdu strany
• 
ZDROJ: čtk

Jana Havligerová

Naší devízou je naše minulost, zdůraznil na víkendovém sjezdu ČSSD šéf poslaneckého klubu Roman Sklenák. Je to „minulost a paměť strany, kterou pronásledoval rakouský absolutismus, zakázali nacisté, ponížili komunisté. Přesto se sociální demokraté vždy dokázali postavit.“ No prosím. A teď zase ten Babiš…

Na sjezdu socialistů několikrát zaznělo jméno šéfa hnutí ANO. Třeba první místopředseda Milan Chovanec mu vzkázal: „Vězte, že se vás nebojíme a svoje lidi a program budeme bránit!“ Zbývalo už jen dodat – máme přece vnitro. Policejní sbory by lehce přečíslily armádu, kterou mají pod palcem babišovci. Ale kdoví, jak by to dopadlo. Když Babiš není úplně přirozená bytost, ale spíš nadpřirozená, jak zjistila expertka na získávání důvěrných informací, nová členka vedení ANO Radmila Kleslová.

Leccos nového jsme se dozvěděli i o šéfovi rezortu vnitra, ten však poznatky o své osobně na sjezdu ČSSD prozradil sám. Za a) má spoustu chyb, ale srdce na pravém místě. Za b) pohlédl na dno propasti, ale prohlédl, za což děkuje Slávkovi (Bohuslavu Sobotkovi). Divíte se? Nedivte se. Jak první místopředseda rovněž řekl, „prostě můžete mít ministra vnitra, který má citlivou duši“.

Česká televize poprvé neodvysílala v přímém přenosu brífink prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Hrad chce mimo jiné reagovat stížností Radě pro rozhlasové a televizní vysílání a připravuje i blíže nespecifikované kroky. Podle důvěryhodných zdrojů k nim patří i požadavek na opravu výkladových slovníků českého jazyka.Nově v nich má být definován termín cenzura.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!