Jana Havligerová: Praha jako Palermo | E15.cz

Jana Havligerová: Praha jako Palermo

Jana Havligerová: Praha jako Palermo
Lovci mafie
• 
ZDROJ: warner bros.

Jana Havligerová

Šéf pražské topky František Laudát tvrdí, že se Praha změnila v Palermo. Ba je přesvědčený, že Palermo je na tom možná dnes lépe než česká metropole. Důvod? ODS, která v ní byla dominantní dvacet let, podle něj prochází historicky nejhlubší krizí, což se promítá do stavu metropole.

„Kruhy, jež se nalepily na ODS, šedá zóna zrozená za Pavla Béma, v zoufalé snaze pokračovat v manýrech jeho éry, dělají vše pro to, aby udržely byznys z veřejných zdrojů,“ říká Laudát. Přesto si myslí, že současná koalice — ODS a TOP 09 — by už měla dovládnout. Nejspíš ty drobky, jež padají z kmotrovských stolů, taky nejsou k zahození.

Odhadem tři stovky starostů menších měst a obcí vyvěsily na radnice hrábě na protest proti tomu, že dostávají malý podíl z evropských financí.

Cílem protestu bylo, aby se v budoucím plánovacím období EU více peněz rozdělovalo prostřednictvím místních akčních skupin, které sdružují jak samosprávy, tak podnikatele a neziskové organizace. Jak řekl jeden ze starostů, dost bylo hrabivosti velkých hráčů z centrálních úřadů i vlivných podnikatelů, kteří si z eurodotací ukrajují peníze, původně určené pro krizí zasažené regiony. Hrábě jsou dobré, ale není to spíš na vidle?

Poslanec Daniel Korte (TOP 09) se při jednání sněmovny pohoršil nad vyjadřováním některých kolegů a studentům na z galerii hostů doporučil, aby si z poslanců nebrali příklad, jinak nesloží maturitu.

Jak jim vysvětlil, neříká se dvěmi, ale dvěma, rovněž se neříká hlasovati něco, ale o něčem a tak dál. Tohle školení nebude mít valný výsledek.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!