Jana Havligerová: Pražští radní se trefili | E15.cz

Jana Havligerová: Pražští radní se trefili

Jana Havligerová: Pražští radní se trefili
tramvaj (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: E15

Jana Havligerová

Nové vedení pražského magistrátu přineslo do metropole opravdu svěží vítr. Profouknout problémy jako tunel Blanka či Opencard se mu sice nepodaří, a noví radní to přinejmenším tuší, a tak hodlá provětrat alespoň městskou hromadnou dopravu. A jde na to fakt od lesa.

Z tramvají, autobusů a metra by měli zmizet bezdomovci. Tudíž i nemilý zápach. Primátor Hudeček nemá úplně přesný plán, jak toho docílit, a tak jsme se my Pražané rozhodli být mu nápomocni. Bohužel hned první doporučení, které se nabízelo – DDT ve spreji, narazilo na úmluvu o persistentních organických polutantech, podepsanou 23. května 2001 ve Stockholmu. Nulový výskyt tohoto insekticidu v českých zemích a Evropě nás přiměl přesunout úvahy na opačný konec škály rychlých a účinných řešení.

U postřiku deodorantem jsme ovšem narazili na jinou překážku. Ne každá vůně voní každému. Takže by nejspíš bylo nutné uspořádat celopražské referendum. V této fázi jsme museli uznat, že by šlo o příliš nákladné řešení s nepředvídatelným efektem. Definitivně v koncích jsme se ovšem ocitli poté, co jsme si uvědomili, že bezdomovci a jejich odér jsou spíše zimním problémem MHD. Zatímco řádní, platící spoluobčané, kteří rovněž netrpí pravidelnými hygienickými návyky, problémem celoročním. Z toho pak vyplynulo jediné možné doporučení. Žádáme primátora Hudečka, aby pražští radní řešili tento palčivý problém bezodkladně, napříč celou populací. U jiných, výše jmenovaných sporných záležitostí už nebezpečí z prodlení opravdu nehrozí.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!