Jana Havligerová: Prostě dobré zprávy | E15.cz

Jana Havligerová: Prostě dobré zprávy

Jana Havligerová: Prostě dobré zprávy
Ministr financí Andrej Babiš
• 
ZDROJ: ČTK

Jana Havligerová

Pokud vám titulek zápisníku něco silně připomíná, tak ANO, máte pravdu. Slůvko PROSTĚ nelze přehlédnout, vidíte je v MHD, nezbavíte se ho ani na pražských ulicích. Je to prostě jedna z nejvlezlejších záležitostí podzimní předvolební kampaně.

Bezpečnost v ulicích? Prostě na to dohlédneme. Transparentní veřejné zakázky? Prostě to ohlídáme. Více parkovišť? Prostě je vybudujeme. Korupce na magistrátu? Prostě ji vymýtíme. Všechny problémy lze prostě jednoduše vyřešit, jen k tomu hnutí ANO musíte dát mandát. A co ráj na zemi? Ten babišovci asi ještě zařídit nedovedou. Nebo na něj prostě zapomněli.

Na pražské šestce, konkrétně v místě, kde se Dejvice lámou v Bubeneč, se předvolební kampaň změnila v soutěž krásy. Místní se dohadují, zda je pohlednější maršál – osvoboditel Ivan Stěpanovič Koněv, anebo primátor Tomáš Hudeček. Pro ty, kteří ještě nezavítali na ulici Jugoslávských partyzánů: socha ruského vojevůdce patří k tamnímu koloritu, obří billboard s Hudečkem, postavený hned vedle ní je dočasný. Srovnání se těžko ubránit. Zatím vede Koněv. Je takový sošnější.

Lídr Hnutí pro Prahu Zbyněk Passer by v Praze zatrhl akce typu Cyklojízdy, běhy, závody či kampaně, jež uzavřou centrum. Jak říká, obyvatelé z toho nic nemají a místní podnikatelé jen ztrácejí kšefty. Zvlášť nemístná je prý cyklojízda, monstrakce na podporu lobby, jež zastupuje necelé procento dopravy v Praze. Ale proč složitě selektovat, nebylo by lepší postavit hradby? Vlastně ne. Udělování výjimek ze zákazu za úředně stanovenou taxu by mohl být pro městskou kasu příjemný příjem.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!