Jana Havligerová: Rekordní čarodějnice | E15.cz

Jana Havligerová: Rekordní čarodějnice

Jana Havligerová: Rekordní čarodějnice
Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: ČTK

Jana Havligerová

Stát se rozložil a postupně přestal fungovat, prohlásil premiér Bohuslav Sobotka na sociálnědemokratické oslavě 1. máje v Moravské Třebové, kam dorazil odpoledne poté, co se na pražském Žofíně pochlubil stodenními úspěchy vlády. Že to něco připomíná?

Ano, slova prezidenta Miloše Zemana, který v roce 1997 v roli premiéra označil Českou republiku za spálenou zemi. Ještě štěstí, že se ve státní kase vždycky najdou peníze na volby.

Senátor Zdeněk Škromach, jak se svěřil médiím, chápe, že se jeho stranický kolega Michal Hašek vzdal poslaneckého mandátu a ponechal si pouze post jihomoravského hejtmana: „Uvolňuje mu to ruce i ve smyslu tlaku v rámci vnitrostranického škádlení.“ Inu, Škromach zná své pappenheimské.

Ministerstvo školství chystá mustr pro jednotné přijímací zkoušky, jimiž by prošli všichni uchazeči o maturitní obory. Podle šéfa rezortu Marcela Chládka by se pak na střední školy nedostávali ti, kteří pro studia nemají předpoklady, a učitelé by pak nemuseli první půlrok srovnávat obrovské rozdíly ve třídě. „Testy nastaví nepodkročitelnou laťku,“ je přesvědčen Chládek. Vážně ta laťka bude tak nízko? Pak je po starostech s rozdíly. A amen se vzděláním.

Letošní tradiční pálení čarodějnic způsobilo nejméně požárů za posledních šest let – bylo jich pouhých čtyřiapadesát, přičemž denní průměr je jedenapadesát. Filipojakubská noc se podle zjištění všech odpovědných orgánů obešla také bez lidských obětí. Český národ se naštěstí skoro vždy spokojí se symboly.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!