Jana Havligerová: Sněmovna a detekce | E15.cz

Jana Havligerová: Sněmovna a detekce

Zleva premiér Bohuslav Sobotka, ministr obrany Martin Stropnický a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek 15. července na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny v Praze.
Zleva premiér Bohuslav Sobotka, ministr obrany Martin Stropnický a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek 15. července na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny v Praze.
• 
ZDROJ: CTK

Jana Havligerová

Share on Facebook Messenger
Parlamentní opozici vyjma komunistů natolik pobouřil fakt, že poslanci ANO hlasovali pro pokračování dotací pro biopaliva, ačkoli jejich šéf a ministr financí Andrej Babiš žádné dotace nechce, že si vymohla mimořádnou schůzi sněmovny. Jako by neznali v Česku oblíbené rčení: Hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere.

Sněmovní hlasování o podpoře biopaliv má i zákulisní dohru. Zatímco Babiš soudí, že místopředseda a šéf poslanců TOP 09 a Starostové Miroslav Kalousek by se měl podrobovat testu na alkohol pokaždé, než promluví ve sněmovně, Kalousek opáčil, že v takovém případě by se měl Babiš pokaždé podrobit testu na detektoru lži. Snad parlament najde na přístroje peníze.

Brno vyhlásilo Rok smíření za všechny oběti druhé světové války. Kdo se s tím ovšem nesmířil, je jihomoravský hejtman, sociální demokrat Michal Hašek. Tomu se nelíbí termín „násilné vyhnání“, jímž brněnský primátor označil divoký odsun Němců. A tak se nezúčastní piety za oběti odsunu, na které se sjedou politici, velvyslanci Německa a Rakouska a také duchovní. Senátor Zdeněk Škromach brněnské zastupitele rovnou označil za kolaboranty. Pěkná vizitka sociální demokracie.

Obrazovou zprávou týdne se stalo foto ministra dopravy Dana Ťoka, kterak drží lopatu se štěrkovou asfaltovou drtí. K tomu, aby vzal do ruky cestářské náčiní, ho přiměli čtenáři Blesku, kteří ho kritizovali za díry v silnicích. Respektive přiměli ho k inspekční cestě po opravách. Showbyznys by tedy panu ministrovi šel. Teď ještě ty nové silnice.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.