Jana Havligerová: Strach se šíří i v Jizerkách | E15.cz

Jana Havligerová: Strach se šíří i v Jizerkách

Jana Havligerová: Strach se šíří i v Jizerkách
Běženci na nádraží Keleti v Budapešti
• 
ZDROJ: čtk/AP

Jana Havligerová

Politik Daniel Kalenda, jehož KDU-ČSL vyloučila ze strany za hanlivé výroky o 71 mrtvých běžencích v Rakousku, se kvůli vyhazovu cítí jako mistr Jan Hus. Míní, že jen poněkud nešťastně vyjádřil názor většiny občanů. Jestlipak je tak statečný, aby už hledal někoho, kdo mu mistrovu roli pomůže dohrát do konce?

Iniciativu Proti migraci představil o víkendu v Lysé nad Labem exprezident Václav Klaus. Vyzývá vládu, aby nepřijímala uprchlické kvóty, lépe zabezpečila hranice a trvala na dodržování platných smluv v azylové politice. Masová migrace podle iniciativy ohrožuje stabilitu Evropy i členských zemí EU. Petice, k níž se lze přihlásit na webu, zdůrazňuje rizika, která plynou z „umělého mixování nesourodých národů kultur a náboženství“. Jo, jo. Náskok prezidenta Zemana se těžko stahuje.

Na Konvičku, tedy šéfa Bloku proti islámu, ovšem nikdo nemá. Uskupení podalo trestní oznámení na ministra Milana Chovance (ČSSD).
Podezírá ho ze „šíření nakažlivé nemoci z nedbalosti“, protože prý nechrání lidi před chorobami, „které mohou do Česka zavléci nelegální migranti“.

Nájezdů masy lidí se bojí i lesníci v Jizerských horách. Týká se to invaze houbařů poté, co se rozkřiklo, že tamní lesy jsou plné hřibů. „Bojíme se samozřejmě, aby lesům neuškodili,“ potvrdil krajský ředitel Lesů ČR Ludvík Řičář. A povzdechl si, že lesy nemohou ani oplotit, ani je nechat hlídat armádou. Že by to fakt nešlo, to autorce tohoto textu nejde do hlavy.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!