Jana Havligerová: Zákonodárci se opravdu tužili | E15.cz

Jana Havligerová: Zákonodárci se opravdu tužili

Jana Havligerová: Zákonodárci se opravdu tužili
předseda Správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny Marek Šnajdr
• 
ZDROJ: čtk

Jana Havligerová

ODS řeší, co s novopečeným poslancem Romanem Pekárkem, který je kvůli úplatkářské aféře nepravomocně odsouzen k šesti letům vězení.

S bývalým poslancem ODS Markem Šnajdrem, který minulý týden z dolní komory parlamentu odešel, má pro změnu problém TOP 09. Má nárok vrátit se do pracovního poměru na ministerstvu zdravotnictví, a to se nelíbí jeho šéfovi Leoši Hegerovi. Jaké další vedlejší efekty toho, že si vláda obnovila důvěru, ještě vyplavou?

Nově zvolená senátorka Eliška Wagnerová opustila senátorský Klub pro obnovu demokracie – KDU-ČSL a nezávislí. Vadí jí názory kolegů Jiřího Čunka a Tomia Okamury, zejména na řešení romské otázky. (Tleskáme vestoje).

Okamura to nechápe – nejsem ani rasista, ani extremista, tím spíše ani populista, říká. Tak jinak. Srážce s hlupákem je lepší se vyhnout, ta bývá nejhorší.

Ty nejdůležitější dohody se neuzavírají na půdě úřadu vlády nebo parlamentu, ale v kuloárech. Zákony pak vypadají podle toho, svěřil se tisku sociálnědemokratický místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek. Není nad to, když o poměrech v české politice promluví někdo opravdu zasvěcený.

Radek John, předseda Věcí veřejných, už není ani členem výboru pro bezpečnost, ani mandátového a imunitního výboru, vládní poslanci odhlasovali i konec jeho angažmá ve sněmovní komisi pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Dělej co dělej, Johna stejně neumlčíš.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud