Jana Havligerová: Zase budujeme pomníky | E15.cz

Jana Havligerová: Zase budujeme pomníky

Jana Havligerová: Zase budujeme pomníky
Oficiální portrét prezidenta Zemana od Herberta Slavíka
• 
ZDROJ: čtk

Jana Havligerová

Kolínské muzeum uspořádá výstavu o nastupující hlavě státu Miloši Zemanovi. Nápad se zrodil v hlavě sociálnědemokratického náměstka hejtmana Marka Semeráda a nadchnul i samotného hejtmana Josefa Řiháka, rovněž sociálního demokrata. Tak teď už jen najít vhodného umělce, který Kolínským navíc vytesá pomník slavného rodáka. Pro jistotu by to nejspíš měl být také člen ČSSD.

Karel Schwarzenberg se rozhodl, že založí obecně prospěšnou společnost, jejímž cílem by mimo jiné mělo být kultivovat českou politickou scénu. Nový projekt tak hodlá zúročit podporu více než dvou milionů lidí, kteří pro předsedu TOP 09 hlasovali v prezidentských volbách. Nic ve zlém, ale nezačíná být těch prospěšných společností, které ve svatém nadšení hodlají obyvatelstvo kultivovat k obrazu svému, až moc?

Výzkumníci z Massachusettského technologického institutu oznámili, že našli prostředek, který umožní za několik minut zcela vystřízlivět. Super. I když ne úplně. Na politickou kocovinu asi zabírat nebude, tím se vědci z MIT nejspíš nezabývali. Holt žijí jinde.

Po patnácti letech se sešel legendární hokejový tým, který v japonském Naganu získal olympijské zlato. Zlatí hoši zhlédli celý záznam finálového zápasu s Ruskem a neubránili se dojetí. Že mu při té vzpomínce tekly slzy, otevřeně přiznal například nynější poslanec Jiří Šlégr (NS-LEV 21). Rádi věříme. My věrní fanoušci nad českým hokejem také často pláčeme. Slzy radosti to nejsou.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!