Martin Čaban: Minus Babiš | E15.cz

Martin Čaban: Minus Babiš

Martin Čaban: Minus Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: čtk

Martin Čaban

Sémiotik Vladimír Macura do své sbírky fejetonů Masarykovy boty zařadil i text Minus Stalin. Upozornil na to, že pomník, který sedm let shlížel z Letné na Prahu, i po svém stržení v roce 1962 zanechal v prostoru svůj významový otisk. Cokoli se na jeho místě objevilo posléze, vstupovalo chtě nechtě do vztahu k absenci kamenného generalissima.

Něčemu podobnému čelí politické hnutí PRO 2016 ustavené v sobotu v Brně odpadlíky z hnutí ANO. Chce prosazovat části programu ANO bez „firemních“ praktik. Bude ale hodně těžké přesvědčit voliče, že je to víc než jen Minus Babiš.

Stát není firma. ČSSD se ve volební kampani vymezuje vůči Babišovi

A propos, šíří se nám v Česku zajímavý fenomén. Po TOP 09 přišlo ANO 2011, Jihočeši 2012, hnutí Patriot 2014 či Restart 2014 a teď tedy zmíněné PRO 2016. Co je to za vášeň kotvit letopočet vzniku strany do jejího názvu? Není v tom malá víra v její delší trvání? Vždyť to působí, jako by šlo o projekty na jedny volby, což přinejmenším v případě ANO bohužel neplatí.

Předseda vlády Bohuslav Sobotka musel prostřednictvím televizního diskuzního pořadu upozornit prezidenta republiky Miloše Zemana, že jeho nápad rozmístit na státní hranice hasiče s vodními děly nepředstavuje řešení migrační krize. Tak my si tu žijeme. Nicméně premiér má pravdu. Více hasičů na hranicích neznamená bezpečnější hranice, ale více požárů ve vnitrozemí.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!