Martin Čaban: Není Babiš jako Babiš | E15.cz

Martin Čaban: Není Babiš jako Babiš

Martin Čaban: Není Babiš jako Babiš
Andrej Babiš
• 
ZDROJ: Vacková Anna/E15

Martin Čaban

Poslanec hnutí ANO Miloš Babiš v pátek ve sněmovně vyzval kolegy, aby nezapomněli na sobotní svátek zamilovaných, manželkám a milenkám koupili kytice a „večer se pořádně pochlapili“. Polidšťování politiky je sice hezká věc, ale tohle už je přece jen trochu moc. Pro jistotu uvádíme, že nevíme, zda a nakolik se poslanci v sobotu večer skutečně pochlapili, a důrazně upozorňujeme tisková oddělení Poslanecké sněmovny a hnutí ANO, že to vědět nechceme.

V širším smyslu slova, než měl na mysli poslanec Babiš, se pochlapil realitní mág Vratislav Mynář, neboť prý ještě tento týden pojme za manželku svou televizní přítelkyni. Je to jedna ze dvou klíčových informací, které vyplynuly z návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Jordánsku a Spojených arabských emirátech.

Druhou je Zemanovo hodnocení odchodu ministryně spravedlnosti, která se podle hlavy státu „podělala“ a odmítla dělat se svou rezignací větší tyjátr, v němž si prezident myslel na důležitou roli. Přesto se Zeman nevzdává a uvažuje, že by rozruch kolem demise udělal i tak. Slova hradního pána zachytila kamera televize Prima, která už zřejmě na příští zájezd nepojede. Jak se Zeman nakonec zachová, nevíme, ale důrazně upozorňujeme tiskové oddělení Pražského hradu, že to vědět chceme.

To Andrej Babiš neplácá a maká. Než zamířil na ples do vídeňské opery, vyslal důrazný vzkaz nové vládě v Aténách: „Někdo jim musí říct, že volební kampaň skončila.“ Alexis s Janisem by měli naslouchat. O váze předvolebních tváří a slibů a přechodu z kampaně do reálpolitiky toho ví Babiš hodně.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!