Pavel Otto: Agrostán | E15.cz

Pavel Otto: Agrostán

Pavel Otto: Agrostán
Zleva předseda hnutí ANO Andrej Babiš, předseda ČSSD Bohuslav Sobotka a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vystoupili 25. listopadu v Praze na tiskové konferenci po prvním společném povolebním jednání všech tří stran chystané vládní koalice.
• 
ZDROJ: čtk

Pavel Otto

Dva týdny starý horoskop zápisníku, který sestavil dle hvězdné konstelace volebního výsledku, kde spolu v jednom domě stojí Sobotka s Babišem (ovšem v konjunkci jen zdánlivé), se začíná naplňovat. Sobotka potvrzuje roli stínového premiéra, tím skutečným je Babiš.

Už si vydupal finance, Sobotka se musel spokojit s předsedou Poslanecké sněmovny. Teď chce Babiš vnitro. I tentokrát tahá za delší konec provazu.

Lidový dům na tento úřad připravoval Tejce, ale ten se jako haškovec odrovnal. Partaj prý přemlouvá exministra Bublana či antigrázla Antla. Jenže proti šéfovi Transparency International Ondráčkovi, s nímž se vytasil Babiš, to jsou odvařené figury.

Po dalším ústupku by Sobotkovi zbýval pokus zalepit spolustraníkům ústa zahraničím a obranou. Zvlášť posledně jmenovaný rezort ale žádné terno není. Je to tam jako ve vosím hnízdě, občas se nějaká ta zakázka nepovede a navíc ani tam není koho dát.

Adept Hamáček raději schoval zadek do křesla řídícího dolní komory, než aby jako bažant riskoval od mazáků výprask. Napadá nás, co vlastně ta dvě volební období v opozici ČSSD dělala, když nemá osobnosti schopné řídit stát. Zdá se, že Babiš je na tom podstatně lépe.

Udává tempo, přestože měl na přípravu jen několik měsíců. Vítejte v Agrostánu, který se právě nachází v konjunktuře dvou půlměsíců: Babišova rohlíku a Babišova párku.

A drobnost na závěr. Předseda lidovců Bělobrádek si nechal narůst knír. Nemůžeme si pomoci, ale připomíná nám LuftJardu Tvrdíka. Že by tento jinak sympatický veterinář mířil na zmiňovanou obranu?

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!