Pavel Otto: Ať si to slízne | E15.cz

Pavel Otto: Ať si to slízne

Pavel Otto: Ať si to slízne
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK/Krumphanzl Michal

Pavel Otto

Už je jasné, že v devíti regionech budou muset lidé okusit mrkvičkotřešňičkovou zmrzlinu. O té prvně jmenované si děti už dlouhá léta vyprávějí vtip, v němž zajíc říká, že je „opravdu hnusná“.

Předpokládám, že by mu nechutnala ani třešňičková. A stejně jako zajíc to má i část veřejnosti. Proti složení krajské vlády se protestuje na severu i jihu Čech nebo také na Zlínsku.

Jihočeští studenti chtějí stávkovat, protože školství v tomto regionu dostala na starost komunistka Baborová. Bývalý učitel a staronový hejtman za ČSSD Zimola nejprve říkal cosi o tom, že zažil listopad 89 a že mu celá situace připadá paradoxní. Teď hovoří o vydírání ze strany studentů a diví se, proč nepřijali jeho nabídku, aby s Baborovou spolupracovali. My se tomu vůbec nedivíme. Ať si s KSČM spolupracuje sám a pořádně si to slízne.

Policie začne vyšetřovat další podezřelý projekt pražské radnice, zavedení bezdrátové sítě Wi-Fi v hlavním městě. Bývalé vedení magistrátu si vůbec libovalo v mohutných investicích do něčeho, co není moc vidět. Začne se policie zabývat také miliardami zalitými do betonu v tunelu Blanka?

Brněnský drak, symbol moravské metropole, se po 263 dnech vrátil na své původní místo ve vstupní části Staré radnice. Vypreparovanému pětimetrovému krokodýlovi nilskému byla vyčištěna kůže a chrup. „Zuby má opět kompletní a bílé, jako by se vracel od zubaře,“ pochvaloval si při pondělní instalaci draka primátor Onderka.

Zdá se, že alespoň v Brně je všechno tak, jak má být.

První rudý hejtman: Rok 1989 jsem bral pozitivně

David Klimeš: Rudé krajské školství

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!