Pavel Otto: Delikatesy | E15.cz

Pavel Otto: Delikatesy

Pavel Otto: Delikatesy
Prezident Miloš Zeman zahájil 22. ledna rozhovory s kandidáty na členy budoucí vlády. Na snímku přichází Martin Stropnický nominovaný hnutím ANO na post ministra obrany.
• 
ZDROJ: čtk

Pavel Otto

Takové defilé tato stále ještě mladá demokracie nezažila, kandidáti na ministry se na Hradě střídali jako holky v pražské Perlovce.

Navzdory jedovatým šípům, které prezident Miloš Zeman střílel na různé strany, zatím všichni přežili. Zbývají Jiří Dientsbier s Lubomírem Zaorálkem, které si hlava státu nechala nakonec. Proč asi? Jak se zdá, obsahem dosavadních konzultací bylo to, jak se nežádoucích adeptů šikovně zbavit.

Třeba nadcházející ministr obrany Martin Stropnický je chtěl picnout, jeho příští vládní kolega Milan Chovanec šoupnout do chládku. Padly také návrhy zalít oba potížisty do betonu anebo je rozpustit v kyselině a pak „to“ někam vypustit, jak prosazovali budoucí ministři dopravy a životního prostředí. Jan Mládek, jenž drmolil cosi o parazitech, nepřekvapil. Humanistou se naopak ukázal Marcel Chládek, který by je nadosmrti nechal po škole.

Nakonec ale Zemana přesvědčil šéf ANO Andrej Babiš. Z Dienstbiera vyrobí několik kusů extralibového diasalámu a ze Zaorálka (údajně po domácku) zauzené ostravské klobásy. I když Zeman namítal, že by obyčejná krvavá tlačenka a gothaj byly lepší, nakonec zkusí obměnit jídelníček. Případné zbytky z obou politiků se nabídl zpracovat lidovecký kandidát na ministra zemědělství Marian Jurečka. To ovšem megajezeďák Babiš odmítl. Prý není vyloučeno, že vzhledem k Zemanovu apetitu bude muset „tu koninu ještě něčím nastavit“.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!