Pavel Otto: Ostuda střídá ostudu | E15.cz

Pavel Otto: Ostuda střídá ostudu

Pavel Otto: Ostuda střídá ostudu
Martin Stropnický ( ANO) již připouští koaliční jednání
• 
ZDROJ: Euro - Martin Pinkas

Pavel Otto

Politikům se v poslední době nedaří, z ostudy by si mohli ušít kabát. Bohužel ji nedělají jen před domácím publikem. Docela za uši a nejen od pravicové opozice, ale i od premiéra Sobotky, dostal ministr obrany Stropnický.

Pro nezanedbatelnou část populace by prý byla přítomnost amerických či třeba britských vojáků v zemi problém. Uvedl to v souvislosti s někdejší okupací sovětskými vojsky. Stropnický by mohl vědět, že s přítomností vojáků NATO na našem území, tedy nejen těch českých, počítá Washingtonská smlouva.

Kdyby nebyl bývalým diplomatem a přišel do politiky z nějaké fabriky na buřty a salámy, jeden by se asi nedivil. Pozadu ale nezůstal ani náčelník generálního štábu Pavel, když prohlásil, že aliance je prázdná skořápka. Také slušný přešlap. I proto, že novopečený armádní generál by rád zastával nejvyšší „uniformovanou“ funkci v NATO, kterou je šéf vojenského výboru. Zatímco Stropnický všechno svedl na novináře, od Pavla jsme vysvětlení neslyšeli. Faktem je, že mlčet je někdy lepší.

Trapas se povedl i šéfovi Český drah Kuruczovi. Když si sedl do salonního vozu arcivévody Františka Ferdinanda d’Este, byl televizními kamerami přistižen s odznáčkem Korejské lidově demokratické republiky v klopě saka.

„Odznáček na saku pana generálního ředitele zůstal nedopatřením. Připnut mu byl v rámci jednání mezinárodní železniční organizace OSŽD, která sdružuje železnice od střední Evropy po východní Asii,“ vysvětlily dráhy. Arcivévoda se musel v hrobě obracet.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!