Pavel Otto: U Klausů na dvorku | E15.cz

Pavel Otto: U Klausů na dvorku

Pavel Otto

Začalo to e-mailem Václava Klause mladšího, v němž se posmíval tomu, jak prezidentský kandidát Schwarzenberg zpívá státní hymnu. Následoval kopanec do jeho otce, který prý osnoval plány na likvidaci druhé republiky.

Pak se přidala první dáma, která by chtěla, aby její následnice nemluvila jenom německy. Tedy aby to nebyla Schwarzenbergova manželka, která je Rakušanka. A nakonec si vzala poslední slovo hlava rodiny a státu, která se do soupeře Miloše Zemana obula kvůli Benešovým dekretům.

Zdá se, že Klausovi trpí jakýmsi mindrákem. Snad kvůli tomu, že začínali v paneláku na pražském Proseku? To je ale vedlejší. Podstatné je, aby si pravicoví a středoví voliči (hraje se o hlasy, které získal Jan Fischer) nenechali vnutit velmi, ale opravdu velmi vousaté schéma, že ve druhém kole půjde o souboj Klausovců a Pravdoláskařů.

Skončilo personální cvičení na ministerstvu obrany. Po vyhazovu a následné znovuinstalaci generála Picka do funkce to nachlup stejně dopadlo i se šéfem Národního úřadu pro vyzbrojování Bulantem. K čemu tyto manévry, které by mohly nést název Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, vlastně byly? Premiér Nečas nám to asi neřekne. Na rozdíl od Bilba Pytlíka se z tohoto dobrodružství vrátil s ostudou.

V hlavním hnízdě Lesů ČR zasahovala protikorupční policie. Je otázka, jestli včas, když předmětné trestní oznámení obdržela koncem loňského srpna. Lze předpokládat, že lesní ptáčci a další zvířátka už od té doby udělali své.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud