Tereza Zavadilová: Saunový svět | E15.cz

Tereza Zavadilová: Saunový svět

Tereza Zavadilová: Saunový svět
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

Tereza Zavadilová

Na pražskou burzu tento týden vstoupila Tatry Mountain Resort ze skupiny J&T. S akciemi této firmy zde ale neprobíhají skoro žádné obchody. Nechápu. Už když si koupíte 25 akcií, firma vám dá šest vstupů na sjezdovky zdarma. Když máte akcií 750 kusů, dostanete týdenní pobyt na horách i vstup do Keltského saunového světa v jejich akvaparku.

Ale třeba na Slovensku se na investici do této firmy nechalo zlákat asi dost lidí. Akcionáři celkově oceňují hodnotu firmy na 72 miliard korun (toto je opravdu tržní kapitalizace firmy, jejíž hlavním aktivem je několik slovenských hotelů,). To je víc než tržní hodnota celých ostravskokarvinských dolů, také obchodovaných na pražské burze. Neměla by NWR svým akcionářům dávat k akciím zadarmo uhlí?

A trocha komunální kritiky. V Praze 1 bude znovuotevřen bordel, kde prostitutky sedí ve výloze. „Ve výlohách bude každý večer po desáté hodině probíhat orgasmus krásných dívek ve vibračním sedle naživo,“ slíbil ve včerejším deníku Dnes provozovatel nevěstince Marek Postler. Dlouhou dobu mi vrtá hlavou, že naše vláda rozpočtové odpovědnosti nechce tento druh podnikání, v Česku dost bující, vytěžit.

Například Postlerova firma Chilicake způsobně podala na soud svou účetní závěrku (naposledy tedy za rok 2009) a z ní vyplývá, že nemá žádný majetek, žádné tržby a hospodaří se statisícovou ztrátou.

Jak by ne, když její předmět podnikání (dle výpisu z obchodního rejstříku jde o konkrétně o „výrobu, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona“) neexistuje.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud