Zápisník Daniela Nováka: Zlatá česká nafta | E15.cz

Zápisník Daniela Nováka: Zlatá česká nafta

Daniel Novák

Vývozu hodinek ze Švýcarska se opět daří. Je nejvyšší za poslední čtyři roky. Alpští hodináři se již otřepali z úderu, který jim v minulých letech zasadili čínští aparátčíci tažením proti korupci. Hodinky jsou totiž ideální „všimné“. Švýcaři teď ale s obavou sledují turbulentní dění v Saúdské Arábii. Také tamní aktuální protikorupční kampaň pro ně může mít nepříjemné důsledky. A je jedno, že bez úplatků může vše šlapat jako hodinky. 

Podniky v devíti z deseti ekonomik ohlásily na příští rok zhoršení svých výhledů na zisky. Může za to hlavně nedostatek lidí na pracovních trzích a rostoucí mzdy, hlásí poradci ze společnosti Grant Thornton. Tak snad aby už zase přišla nějaká ta krize. S takovouto formou distribuce bohatství udělá krátký proces.

Ze skladu zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe v německém Kraillingu vyjede poslední vlak s českou naftou. Té si tam Správa státních hmotných rezerv kvůli údajné výhodnosti uskladnila v minulých letech za miliardu korun. Jenže po krachu provozovatele skladu se k palivu nemohlo Česko dostat. Nakonec se to přes odpor insolvenčního správce podařilo. A správa hmotných rezerv si libuje, že zatímco všichni cvičí jen papírově, ona si naostro vyzkoušela největší přesun pohonných hmot ve své historii. Takže co se bude nacvičovat příště?

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud