Zápisník Pavla Otta: A zase ty trafiky | E15.cz

Zápisník Pavla Otta: A zase ty trafiky

Zápisník Pavla Otta: A zase ty trafiky
Hana Marvanová
• 
ZDROJ: reprofoto YouTube.com

Pavel Otto

Bdělí bojovníci s korupcí Ištván se Šlachtou by měli zastříhat ušima, přesněji řečeno zaměřit je na Andreje Babiše a Hanu Marvanovou. Advokátka klientů zkrachovalého H-Systému (vlastně jen desetiny z nich, ti ostatní ji moc nemusejí) totiž prohlásila, že trafiku v podobě kandidatury do Senátu za ANO si od šéfa hnutí nevezme.

Prý může kandidovat sama za sebe. To samozřejmě chápeme. I proto, že víme, jak dopadla trojice exposlanců ODS. Jenže nabídka už padla, byť Babiš řekl, že s dusnem mezi Marvanovou a ministryní spravedlnosti Válkovou nesouvisí, a policie by měla konat. Jak známo, čert oka nezamhouří a nikdo nemůže vědět, zda se nestala nějaká nekalost.Navíc to odmítnutím senátorského postu neskončilo. Marvanová zváží nabídku stát se Babišovou poradkyní na financích.

Handlovat se bude i na jiném hřišti. Sobotkův kabinet začne příští týden licitovat o kandidáta na eurokomisaře. Vzhledem k tomu, že ČSSD skálopevně odmítá Pavla Teličku a ANO zaujalo stejně urputný postoj vůči Pavlu Mertlíkovi, budou mít obě nejsilnější vládní strany určitě dlouho o čem jednat. Jsme opravdu zvědaví, za co socialisté či babišovci svůj ústupek zobchodují.

Oranžová šála či pytlík koblih asi stačit nebudou. Sečteno a podtrženo vychází, že někdy na přelomu roku by se opět mohli chopit moci kamarádi prezidenta Zemana. Tedy pokud vyšetřovatele příliš nevyčerpala zevrubná inventarizace šatníku bývalé paní vrchní ředitelky Nagyové.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!