Zápisník Pavla Otta: Chlad, láska, námluvy | E15.cz

Zápisník Pavla Otta: Chlad, láska, námluvy

Pavel Otto

Lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka řekl, že nechce být ve vládě s nikým, kdo bude podporovat spuštění dalších vln EET. Ale proč ve vládě pořád sedí? Šéf státní pokladny Andrej Babiš ani slůvkem nenaznačil, že by s dalšími vlnami nepočítal. S blížícími se volbami nás bude stále víc politiků ve žlutých a oranžových dresech přesvědčovat, že s vládou, a hlavně s lídrem ANO nemají absolutně nic společného. Distancuje se od něj i premiér Bohuslav Sobotka. „Už si nepišme, je to zbytečné,“ vzkázal mu chladně.

K elektronické evidenci tržeb se vyjádřil také Jurečkův stranický kolega, zlínský hejtman Jiří Čunek. Kdyby se prý ukázalo, že některé profese strádají a nemohou se uživit, měly by dostat podporu z veřejných zdrojů. Čunek zmínil například pojízdné prodejny na vesnicích. Potíž je v tom, že Babiš si od opatření slibuje přesný opak. Počítá s přílivem peněz do eráru, a nikoliv s jejich odlivem. Ale snad si to oba politici vysvětlí, mají se rádi.

Příznivci písničkáře Jarka Nohavici, kteří nejsou fandové prezidenta Miloše Zemana, řeší dilema. Zeman naznačil, že chce Nohavicu u příležitosti 28. října vyznamenat. Hrad asi zaujal hojně sdílený song ostravského barda: Arab mi šahá na babu, já mu snad oči vydlabu. Zabiju toho Barabu, Alibabu ze Sýrie. Jako maskot Zemanovy kampaně by se Nohavica určitě hodil. Uvidíme, jak námluvy dopadnou.

Drahoš vyzve Zemana v boji o Hrad. Ovčáček už začal s urážkami

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!