Zápisník Pavla Otta: Volby vyhraje Jánošík | E15.cz

Zápisník Pavla Otta: Volby vyhraje Jánošík

Pavel Otto

Na první straně jednoho z deníků ovládaných šéfem ANO Andrejem Babišem vyšel text s titulkem Zeman chválí EET doplněný velkou fotografií hlavy státu. Jásavý byl i podtitulek, který zněl Apokalypsa nenastala, obávaný projekt funguje. Babiš se prostě umí pochválit.

Problém je v tom, že mu na to spousta lidí skočí, o což majiteli mocenského konglomerátu samozřejmě jde. Nelze se divit premiérovi a předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, když kritizuje Babiše za to, že v politice si pomáhá dopingem v podobě svých médií.

Zápisník Jany Havligerové: Politikou cloumají emoce

Po víkendu je rozhodnuto o hlavním tématu volební kampaně v příštím roce. Půjde o to, kdo je Juraj Jánošík. Babiš bude přesvědčovat, že nepoctivým bere, aby se poctiví měli lépe. A socialisté slibovat, že bohatým zvýší daně, aby přilepšili chudým. Tak si vyberte.

Mimochodem v kauze policejní reorganizace padlo před parlamentní vyšetřovací komisí nečekané doznání. Olomoucký státní zástupce Ivo Ištvan se vyjádřil k varovné SMS o chystaném zásahu protikorupční policie ke zmanipulovaným IT zakázkám, která měla být odeslána z okolí policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Jak komise nedávno zjistila, zpráva ze sledovaného telefonu neodešla, ale naopak na něj přišla. Tento přešlap policie a žalobců označil Ištvan za trapnou chybu. To znamená, že trapný byl i celý ten humbuk kolem reorganizace a odchodu Roberta Šlachty od policie. Je dobré to vědět.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!