Zápisník Tomáše Stingla: Škodovka a chcíplé kozy | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Zápisník Tomáše Stingla: Škodovka a chcíplé kozy

Tomáš Stingl

Tomáš Stingl

Největší tuzemská automobilka nabídla tento týden pestrý výběr. Užil si milovník dobrých zpráv i ten, koho naopak potěšila sousedova chcíplá koza. Škoda Auto se nejdříve pochlubila rekordem, když s 81 tisíci prodeji zažila nejlepší únor v historii. Zpráva se neohřála ani pár minut na zpravodajských serverech, když přišla jiná novinka. V Rusku musí být svoláno do servisu 43 tisíc škodovek kvůli chybě v řídicím programu převodovky. Podle smrště reakcí v internetových diskuzích je v Česku podstatně víc milovníků té chcíplé kozy než cizího úspěchu.

I ze statistiky prodejů Škody v jednotlivých zemích se dá ušít optimistická zpráva stejně tak jako další fetiš pro škarohlídy. V Číně jí v únoru propadly prodeje skoro o devatenáct procent, zato v Indii rostly o 13 procent. A to je důležitý obrat. Indie byla dlouho jediným bolavým místem Škody. Firma hledala recept na cenovou dostupnost pro střední třídu a udržení si rentability. Nyní dokonce uvažuje s místní značkou Tata Motors o společném vývoji levného lidového vozítka.

A do třetice na výběr: Škoda ohlásila za loňský rok růst zisku na 32,5 miliardy korun a tržeb na 370 miliard. Alternativní zpráva pro ty zlomyslnější přišla rychle. Už i v Česku se objevila žaloba od lidí, kteří chtějí z koncernu Volkswagen vymoci odškodnění kvůli programu, který zkresloval výsledky emisních testů.

Škoda Auto na autosalonu Ženeva 2017
Komentář Tomáše Stingla: Být, či nebýt autostánem?

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!