Lucie Teisler: Jestli máte strach, že už vás nikdo nezaměstná, asi vás opravdu nikde nevezmou | E15.cz

Lucie Teisler: Jestli máte strach, že už vás nikdo nezaměstná, asi vás opravdu nikde nevezmou

2. července 2018 • 13:00

Je mi 55 let, dvacet let se pohybuji na středních a vyšších manažerských pozicích (aktuálně divizní ředitel). Rád bych změnil zaměstnavatele, ale nevím, zda věk už pro mě není limit. Jak se na lidi 50 plus dívají firmy? V poradně E15 Premium odpovídá headhunterka Lucie Teisler.

Jsou společnosti, které nikoho nad 50 let nepřijímají, protože jim to nesedí k firemní kultuře. Na jejich sociálních sítích většinou narazíte na fotografie mladých nadějných týmů, které stále něco slaví. Vypadá to, že místo práce je tu každý den párty. Být vámi, s takovými firmami bych stejně neztrácela čas. Tam nezapadnete, jste zkrátka jiný.

V dalších případech nejde ani tak o firmy jako o lidi v nich. Ti mají často strach přijmout člověka nad padesát let. Mají strach, že bude zkušenější než oni, a proto často říkají, že nezapadne do týmu. Strach, že bude pomalejší než oni. Strach, že nebude umět pracovat s moderními technologiemi.

Tato služba je placenáKupte si předplatné a poraďte se s nejlepšími odborníky
Roční předplatnéod 1899 Kč

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
Čtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
Měsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Investujte jako miliardáři

Koupit? Prodat? Investovat? Akcie, zlato, eura, dolary, exotické měny, bitcoin, pozemek, investiční byt, obrazy, fondy, forex , dluhopisy, start-up… Poraďte se s odborníky, kteří se starají o peníze miliardářům VIP Investiční poradna na e15.cz/premium

Své otázky posílejte pomocí formuláře na této stránce, snažte se popsat svůj problém co nejpřesněji. My je odborníkům předáme a odpověď zveřejníme bez vašich osobních údajů.

Disclaimer:

Informace obsahující názor, prognózu nebo úvahu redakce, konkrétní fyzické osoby (včetně, nikoli však výlučně poradců zaměřených na konkrétní obor), právnické osoby nebo jakékoli jiné osoby, nepředstavuje pokyn, doporučení nebo radu uživateli této stránky (dále jen „Uživatel“) a Uživatelé nejsou žádným způsobem vyzýváni k jejich respektování, ani nepředstavuje nabídku na poskytnutí jakékoli služby nebo na realizaci jakéhokoli obchodu. Takto publikované informace jsou adresovány široké veřejnosti a neberou v potaz osobní ani ekonomickou situaci, záměry a očekávání konkrétních Uživatelů a nemohou samy o sobě, ani ve spojení s jinými informacemi publikovanými v rámci Služby být podkladem pro kvalifikované rozhodnutí Uživatele nebo jakékoli jiné osoby a nemohou nahradit vlastní úvahu nebo konzultaci s odborníkem v dané oblasti. Takto publikované informace se zpravidla vztahují k situaci v místě a čase, kdy byly publikovány a provozovatel této stránky (dál ejen „Provozovatel“) není povinen je aktualizovat nebo měnit v souvislosti se změnou okolností ani z jakéhokoli jiného důvodu. Provozovatel neodpovídá za škodu ani za jakoukoli jinou ztrátu způsobenou jednáním Uživatele nebo jakékoli jiné osoby na základě publikované informace.