Před a po: Prohlédněte si chystanou proměnu Smíchovského nádraží | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Před a po: Prohlédněte si chystanou proměnu Smíchovského nádraží

pej

Podoba Smíchovského nádraží a jeho bezprostředního okolí by se mohla začít měnit už v roce 2021. Cílem přestavby, kterou navrhlo architektonické studio A69, je lépe propojit železniční a autobusovou dopravu a zkrátit tak přestupní vazby pro cestující. Vzniknout také měly nové sběrné P+R parkoviště a rozšířená nástupní hala.

Modified Image
Original Image
Současný stav: Bezprostřední okolí Smíchovského nádraží v současnosti neodpovídá tomu, že jde o veřejné prostranství u jednoho z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Praze.Navrhovaný stav: Díky novému uspořádání autobusových a tramvajových zastávek se ale zanedbaný prostor, počítá se i s vysázením nových stromů, celkově zútulní. Zároveň se tak zkrátí přestupní trasa k nádraží.
Modified Image
Original Image
Současný stav: Díky přesunu většiny autobusové dopravy do nového terminálu bude moci v ulici Na Knížecí vzniknout nové náměstí. Studie dále plánuje nový bezbariérový vstup do stanice metra, včetně nového napojení celého terminálu na stanici metra. V neposlední řadě se počítá se zastřešením nového terminálu, což sníží hluk železnice.Navrhovaný stav: Terminál Smíchov bude prvním skutečně moderním nádražím v Praze, kde budou moci cestující na jednom využít dálkové, regionální i městské vlaky a autobusy, metro, tramvaje a předtím odstavit auto na velkém P+R parkovišti.
Modified Image
Original Image
Současný stav: Přestože samotný Smíchov se v budoucnu promění na širší centrum města, neexistuje dále od centra z tohoto směru místo, kde se potká metro a městský či pražský okruh, proto je nutné parkoviště realizovat právě tady.Navrhovaný stav: Nový terminál je podle vedení města naplánován tak, aby co nejméně zatěžoval své okolí. Proto budou vjezdy na P+R parkoviště pouze z městského okruhu a nedojde tak ke zvýšení dopravy v ulici Nádražní.
Modified Image
Original Image
Současný stav: Příměstské a dálkové autobusy v současné době končí jízdu v ulici Na Knížecí a před nádražím Smíchov.Navrhovaný stav: Návrh počítá s přesunutím této autobusové dopravy do nového terminálu nad nástupišti železniční stanice. Městské autobusy budou naopak končit v nově uspořádaném přednádražním prostoru. Na knížecí zůstává obsluha autobusů městské dopravy.
Autor: pej
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!