Daňové přiznání snadno a rychle? Víme, jak na to | E15.cz

Daňové přiznání snadno a rychle? Víme, jak na to

ZDROJ: Shutterstock
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pro mnohé jde o strašáka, jehož čas se pomalu, ale jistě blíží. Řeč je o daňovém přiznání. Nejen daň z příjmu lze přitom vyřídit snadno a rychle. Stačí k tomu pár kliků na počítači z pohodlí domova, což se v dnešní době počítá dvojnásob. Velký pomocníkem jsou totiž interaktivní formuláře, které jsou k dispozici na www.danovapriznani.cz, s nimiž vyřízení této povinnosti zvládne každý.

„Formuláře daňových přiznání a účetních výkazů jsou naprogramované tak, aby umožnily rychlé, snadné a intuitivní vyplňování. Jedná se o nejrozšířenější formuláře v České republice, které používají jak soukromníci, tak velké auditované firmy a samozřejmě i účetní,“ přibližuje jednatelka společnosti ASPEKT HM Helena Štěpánová. Web www.danovapriznani.cz provozuje společnost od roku 2000 a za více než 21 let své existence si připsal mnoho spokojených zákazníků.

Obliba této služby spočívá nejen v její dostupnosti, ale zejména pak v jednoduchosti. Nabízené formuláře tak zvládne vyplnit i laik. Nahrává tomu fakt, že jsou maximálně zautomatizované a spoustu práce dokáží udělat samy. Samotné vyplňování probíhá krok za krokem, díky čemuž nedochází k chybám a ve výsledku to šetří drahocenný čas. Vyplněné formuláře pak stačí vytisknout a podat na příslušný finanční úřad. Většina formulářů umožňuje převedení do XML souboru, který lze podat elektronicky buď přes aplikaci EPO, nebo datovou schránkou. Součástí nabídky webu www.danovapriznani.cz je také služba kontroly vyplněného formuláře ze strany daňového poradce.

Formuláře jsou v omezeném množství ke stažení zdarma. Společnost ASPEKT HM, která je již 25 let stálicí na daňovém a účetním trhu, dále umožňuje zakoupení balíčků daňových přiznání za zvýhodněných cenových podmínek.

Profík na formuláře

Autorem všech interaktivních formulářů na webu www.danovapriznani.cz je Martin Štěpán. Působí jako daňový poradce ve společnosti ASPEKT HM a dále pak jako auditor. Je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty a Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Při vytváření formulářů využívá nejen znalostí matematických výpočtů, nezbytná je také dokonalá orientace v daňových předpisech, které doznávají častých úprav a změn. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video