Jawa prodala prvních padesát novinek a chce se znovu prosadit i v cizině | E15.cz

Jawa prodala prvních padesát novinek a chce se znovu prosadit i v cizině

720p480p360p240p

Michal Nosek

Nové modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage jsou na trhu od nedávné výstavy Motocykl a Motosalon, kde si odbyly premiéru. Za březen a duben se již prodalo padesát  strojů JAWA 350 OH.


Jawa Moto spol. z Týnce nad Sázavou chce s modely Jawa 350 OHC a Jawa 660 Vintage navázat na úspěšnou tradici z padesátých a šedesátých let, kdy exportovala do řady zemí. V současnosti začíná novinky předvádět i na Slovensku a v Maďarsku.

"V novodobé historii jsme se pokoušeli o znovuzavedení Jawy na ruský trh, ale okolnosti nám nebyly nakloněny. Nyní se o to samozřejmě pokusíme znovu a věříme ve větší úspěšnost," říká obchodní manažer výrobce Jiří Kraft a doplňuje, že u modelu Jawa 350 OHC je poptávka poměrně silná. Novinka navíc disponuje ekologickou homologací EURO IV, která právě vešla v platnost.

Model Jawa 660 Vintage má pouze homologaci pouze EURO III, a proto je podle Krafta jisté, že těchto motocyklů bude omezené množství. "Mateřská společnost Jihostroj, přistoupila i k celkové rekonstrukci továrny Jawa Moto spol., stejně jako strojního vybavení," uzavřel výkonný ředitel Jawy František Hruška, s tím, že výše investice není veřejná.

Nová Jawa 350Nová Jawa 350Autor: Jawa

Továrna Jawy po kompletní rekonstrukciTovárna Jawy po kompletní rekonstrukciAutor: Jawa

 Podívejte se na další stroje, které se v Československu vyráběly

Hvězda cestovního ruchu, autobus Škoda RTO, se přestala vyrábět před 40 lety. Připomeňte si ji snímky Viléma Heckela
 
Barča. Připomeňte si výrobu mladoboleslavské legendy pohledem Viléma Heckela

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!