ANKETA E15 a byznys: Jaká je práce v podnikových službách? Odpovídají manažeři z oboru | E15.cz
e15_logo_Inverzni_barva

ANKETA E15 a byznys: Jaká je práce v podnikových službách? Odpovídají manažeři z oboru

Technologie mění i nabídky služeb, které mohou podniky a korporace využívat.
Jana Fárníková, Project manager - Epiroc Czech Republic
Julius Caesar Abensur, Principal Consultant - Novartis
Zuzana Srnák, Department Manager - OKIN BPS
Gabriela Gáplovská, M&A Consultant - Siemens Global Business Services
Tomáš Bílek, Team Leader Sales Order Administration - Sony DADC Czech Republic
Jakub Kaláb, FP&A Team Leader - ZEBRA Technologies CZ
1/7
Technologie mění i nabídky služeb, které mohou podniky a korporace využívat.Jana Fárníková, Project manager - Epiroc Czech RepublicJulius Caesar Abensur, Principal Consultant - NovartisZuzana Srnák, Department Manager - OKIN BPSGabriela Gáplovská, M&A Consultant - Siemens Global Business ServicesTomáš Bílek, Team Leader Sales Order Administration - Sony DADC Czech RepublicJakub Kaláb, FP&A Team Leader - ZEBRA Technologies CZ

V rámci komerčního speciálu Budoucnost práce ve 4D odpovídali Jana Fárníková, Julius Caesar Abensur, Zuzana Srnák, Gabriela Gáplovská, Tomáš Bílek a Jakub Kaláb na otázku, čeho si nejvíc cení na oboru podnikových služeb.

Jana Fárníková, Project manager - Epiroc Czech Republic

V této práci se nikdy nenudím. Jako projektovou manažerku mě s každým novým projektem čeká nová výzva. Ať už hledám nového mobilního operátora pro firmu, nebo vedu implementaci nového IT nástroje, musím se stát takovým malým expertem na danou oblast a úspěšně dovést projekt do konce. Je velmi inspirující poznat během projektu nové lidi – v rámci naší firmy, nebo externích spolupracovníků z různých oblastí businessu. Tato práce je hlavně o lidech a to ji činí nesmírně kreativní a zajímavou.

Julius Caesar Abensur, Principal Consultant - Novartis

Pracovní atmosféra je srovnatelná s účastí v programu ERASMUS – v tomto případě pro odborníky. Je to jedna z těch životních příležitostí, která může skutečně „nastartovat“ vaši kariéru, a to díky široké škále možností, spolupráci s interními zákazníky a kolegy po celém světe, a možnosti ovlivňovat realizaci firemní strategie. Baví mě naše kultura - prostředí, kde je zvídavost podporována a klíčem k úspěchu je týmová práce; kde můžeme aktivně rozvíjet naše dovednosti a také síť kontaktů. Je to zkrátka místo, kde se věci dějí.

Zuzana Srnák, Department Manager - OKIN BPS

Po studiích a práci v zahraničí jsem hledala firmu v Ostravě, ve které bych využila své jazykové dovednosti. Díky OKIN BPS jsem denně v kontaktu se zahraničními klienty a poznávám spoustu lidí z různých zemí. Firma mi také umožnila skvělý karierní rozvoj. Z pozice team leadera jsem postoupila na pozici department managera pro oddělení služeb zákazníkům. Nyní, po návratu z mateřské dovolené, se starám o nově získané klienty. Jsem velmi pyšná na to, že se naše firma ubírá perspektivním směrem a nabízí stále nové pracovní příležitosti.

Gabriela Gáplovská, M&A Consultant - Siemens Global Business Services

Do podnikových služeb jsem zamířila, protože obsazují pozice i s minimální praxí. V Siemensu jsem začínala v nákupu. Jak to tak v „sharedku“ bývá, postupně se objevovaly další nabídky: Quality Manager, Project Manager až po současnou pozici. Siemens poskytuje obrovské možnosti kariérního růstu, ale i uplatnění třeba během mateřské dovolené – já jsem pracovala na částečný úvazek jako Business Administrator. Také oceňuji flexibilní pracovni dobu, která mi umožňuje skloubit pracovní a rodinný život.

Tomáš Bílek, Team Leader Sales Order Administration - Sony DADC Czech Republic

Nejvíce mě baví množství příležitostí. Vzhledem k tomu, že našim klientům poskytujeme prakticky každou službu, kterou může jejich dodavatelský řetězec potřebovat, člověk tu nakoukne pod pokličku všech oddělení od výroby, přes distribuci až po finance i IT. Rozmanité jsou i možnosti růstu. Můžete se vyprofilovat třeba jako analytik, vedoucí týmu, nebo úplně změnit oddělení. Diverzita se promítá i do složení našich týmů, například v tom mém máme lidi ze šesti různých zemí. Každodenní komunikace v cizím jazyce a srovnávání různých kultur dává člověku nadhled a pocit pestrosti.

Jakub Kaláb, FP&A Team Leader - ZEBRA Technologies CZ

Po škole jsem ještě neměl úplně jasnou představu o tom, co bych chtěl přesně dělat. Začal jsem proto pracovat v Zebře jako stážista, abych získal větší přehled o svých možnostech. Práce mě bavila a dostal jsem zde prostor postupně se kariérně rozvíjet. Všechny pracovní pozice, kterými jsem si prošel, mě postupně formovaly a i díky tomu již vím, jakou cestou bych se chtěl v budoucnu vydat. Nejvíce mě zatím v práci nadchla možnost spolupráce na široké škále projektů. Setkávám se tak s lidmi nejen z různých oddělení naší brněnské pobočky, ale mám možnost i vycestovat a komunikovat s kolegy na pobočkách po celém světě. Není špatné si čas od času rozšířit obzory.