Inovace světového byznysu se rozjíždí i v České republice | E15.cz
Partnerem projektu je ABSL

Inovace světového byznysu se rozjíždí i v České republice

Inovace světového byznysu se rozjíždí i v České republice

Struktura zaměstnanosti se v Česku od devadesátých let změnila. Celá řada oborů se postupně zmenšuje a slábne, na čelní příčky se derou zcela nová odvětví. Jde například o profesionální podnikové služby, které dnes dávají práci více než  stovce tisíc lidí a stojí u zrodu nových pracovních pozic. Spoluutváří i nové způsoby uvažování a vytváření hodnot.

Doby, kdy centra podnikových služeb pouze spravovala účetnictví nebo poskytovala zákaznické služby či IT podporu celosvětovým firmám, jsou pryč. Dnes, 15 let poté, co obor podnikových služeb zapustil v Česku kořeny, se centra věnují i softwarovému vývoji a transformačním projektům, automatizují firemní procesy, analyzují a interpretují data a inovují fungování velikánů světového byznysu. Nejen do Prahy, ale i do regionů přináší kvalifikovanou práci a dynamiku mezinárodního prostředí.  Výraznou roli v proměnách tohoto oboru i změnách jeho role hrají technologie, zejména automatizace a umělá inteligence, které mění charakter lidské práce a přináší řadu možností.

Proč se právě tento sektor dostává do popředí? Jak pomáhá světovým firmám inovovat a růst? A co může Česká republika změnit, aby si zachovala konkurenceschopnost a atraktivní příležitosti pro kvalifikované pracovníky? Odpovědi přináší Jan Skoták, člen představenstva asociace ABSL a ředitel regionálního centra Infosys v ČR.

Podívejte se na rozhovor:

Jan Skoták, člen představenstva asociace ABSL a ředitel regionálního centra Infosys v ČR.